Події

Публічне обговорення "Культура у часи війни. Переосмислення"

Архів
26 липня о 18:00 у межах публічної програми виставкового проєкту «Марія малює. 100 творів Марії Примаченко» відбудеться обговорення про роль культури у часи війни.

Після неймовірного успіху виставки «Врятоване» картин Марії Примаченко, порятованих після знищення Іванківського музею у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, після величезного відгуку глядачів на львівську виставку робіт Примаченко із колекції Едуарда Димшица у 2022-му та неймовірного інтересу до виставки «Марія малює», що триває зараз в Українському Домі у Києві, а також враховуючи те, що саме у ці дні твори великої українки експонуються і у знаменитій лондонській галереї Саачі, стає очевидним і незаперечним: Марія Примаченко сьогодні є українським символом. ЇЇ роботи, її постать уособлюють і репрезентуть Україну, вони говорять про нас і з нами, вони водночас розповідають про важкі теми і дарують надію та віру, дивовижним чином резонуючи з викликами сьогодення. Це яскраве свідчення того, яке велике значення сьогодні має культура, адже йдеться про нашу самоідентифікацію і самоусвідомлення, про нашу силу і нашу опору. Це водночас і показник того, наскільки культура потребує інституційної підтримки та матеріальних ресурсів.

Саме тому Український Дім ініціював публічну розмову про те, що держава, суспільство, міжнародні інституції та бізнес можуть і повинні зробити для стійкості культури в умовах війни.

Питання до обговорення:

• Культура як поле пошуку нової української ідентичності

• Культура як ресурс і інструмент української дипломатії

• Системна підтримка культури

Учасники(ці) дискусії:

Ольга Вієру – директорка Національного центру «Український Дім»

Роза Тапанова – членкиня наглядової ради «Ощадбанку», юристка

Наталія Кривда – культурологиня, професорка Національного університету ім. Т.Шевченка

Алім Алієв – заступник генерального директора Українського Інституту

Модератор: Олексій Ананов

Організатор події:

Національний центр «Український Дім»

Партнери події:

Ощадбанк, Visa