Події

Програма подій проєкту "ТИ ЯК?"

Архів
ЕКСКУРСІЇ ТА ПОДІЇ


1.07, СУБОТА

12:00

Кураторська екскурсія від Тетяни Лисун та Юлії Карпець

16:00

Кураторська екскурсія від Галини Глеби

2.07, НЕДІЛЯ

12:00
Кураторська екскурсія від Тетяни Лисун та Юлії Карпець

16:00

Кураторська екскурсія від Ольги Балашової і Галини Глеби


Вартість заходів:

перформанс, арттерапія — за квитком на виставку (100 гривень, пільговий — 50 гривень);

екскурсія — 150 гривень (пільговий — 100 гривень);

концерт — 250 гривень;

дискусії — безкоштовно.
ДИСКУСІЙНА ПРОГРАМА

«Мистецтво та війна» проєкту «Ти як?»

Цикл дискусій про досвід українського суспільства з 24 лютого 2022 року, формування пам’яті про війну росії проти України та зміни, які відбуваються в кожному з нас і в Україні в цілому.

Вхід за реєстрацією.

17 ЧЕРВНЯ

11:00 — 12:30

Колективна пам’ять в Україні — хто, як та навіщо з нею працює?

Війна ще триває, але з боку суспільства є запит на роботу з пам’яттю. Хто має створити рамку комеморації: держава, суспільство, професійна спільнота? Чи має держава проводити певні червоні лінії? Який виклик перед українськими традиціями пам’ятання ставить повномасштабне вторгнення росії?

Спікер(к)и:

Галина Григоренко, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України

Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ)

Юрій Савчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні, кандидат історичних наук, заслужений діяч культури

Наталія Кривда, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академічна директорка Единбурзької бізнес-школи в Україні

Володимир Бородянський, продюсер

Модераторки: Оксана Довгополова, Юлія Гнат

13:30 — 15:00

Досвід та пам’ять — мапування майбутнього

Ми всі опинилися в ситуації, в якій неможливо спиратися на «шаблони» соціальної поведінки. Це виклик всім та особистий виклик кожному. Як ми змінюємось як суспільство? Який саме досвід ми візьмемо в майбутнє, формуючи картину спільного минулого?

Спікер(к)и:

Іванна Скиба-Якубова, менеджерка культурних проєктів, волонтерка, співзасновниця агенції «Bagels & Letters»

Алла Петренко-Лисак, кандидатка соціологічних наук, доцентка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Максим Рохманійко, архітектор, засновник та директор The Center for Spatial Technologies

Дарина Вільхова, соціологиня, дослідниця Центру просторових технологій

Модераторка: Оксана Довгополова

16:00 — 17:30

Як художні твори рамкують пам’ять про війну?

В 1999 році вийшла книга В. Ґ. Зебальда «Повітряна війна і література» про колективну пам’ять та безпам’ятство німців після Другої світової. Український переклад книги вийшов у видавництві ist publishing в 2022 році. В нашій дискусії ми будемо спиратися на роздуми Зебальда, щоб говорити про мову літератури на тлі катастроф.

Спікер(к)и:

Оксана Довгополова, докторка філософських наук, дослідниця в галузі Memory Studies, співзасновниця та кураторка платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Роман Осадчук, перекладач і літературознавець, кандидат філологічних наук

Євгеній Стасіневич, літературний критик і літературознавець

Модератор: Борис Філоненко

18 ЧЕРВНЯ

11:00 — 12:30

Меми, карикатури, стендап — дивний досвід українського гумору під час війни

Чи можемо ми сміятись у воєнний час? Інколи тільки сміх дає не боятись. Повномасштабне вторгнення спровокувало вал гумористичних практик в Україні. Що принципово нове з’явилося в сміховому просторі України з 24 лютого 2022 року?

Спікери:

Антон Лягуша, кандидат історичних наук, декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки

Орест Семотюк, науковий співробітник Інституту славістики Польської академії наук

Модераторка: Оксана Довгополова

13:30 — 15:00

Мистецтво як свідчення, мистецтво та свідчення

Чи можна (чи варто?) розділити мистецтво та документування під час вторгнення? Коли йдеться про відкриті рани, ми балансуємо на межі між необхідністю свідчити та неможливістю використовувати людину як інструмент досягнення мети. Ми будемо говорити не про абстрактні принципи, а обговорювати конкретні кейси використання документації, які вже сколихнули українське суспільство, а також подивимось відеотизери мистецького проєкту на межі між документуванням та художньою рефлексією. В рамках панелі відбудеться показ тизера документального фільму режисера Андрія Лисецького під робочою назвою «Блаженний».

Спікер(к)и:

Лариса Денисенко, письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча, членкиня Українського ПЕН

Михайло Алексеєнко, митець, ініціатор і організатор проєкту «Квартира 14»

Ольга Балашова, мистецтвознавиця, кандидатка філософських наук, кураторка Ukrainian Museum of Contemporary Art/UMCA

Модераторка: Оксана Довгополова

16:00 — 17:30

Між митцем та світом: шлях кураторських висловлювань після 24 лютого

Куратор — це посередник між митцями, їхніми роботами та аудиторією. Як змінились месиджі, що формували куратори після 24 лютого 2022 року? Як вони трансформувалися протягом повномаштабного вторгенння всередині та за межами України?

Спікер(к)и:

Юлія Ваганова, культурна менеджерка, директорка музею Ханенків

Павло Гудімов, куратор, засновник арт-центру Я Галерея

Альона Каравай, співзасновниця ГО «Інша освіта», карпатської резиденції Хата-Майстерня, галереї «Асортиментна кімната» та медіа про мистецтво Post-impreza

Катерина Семенюк, кураторка, менеджерка культурних проєктів, співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Борис Філоненко, куратор, арт-критик, головний редактор видавництва ist publishing

Модераторка: Галина Глеба
📂
16.06, П’ЯТНИЦЯ
⏰
18:00
🟥
Екскурсія від Оксани Довгополової та Катерини Семенюк — засновниць платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво та кураторок дискусійної програми «Мистецтво та війна». На відміну від класичних екскурсій ця прогулянка експозицією буде зосереджена на темі роботи з колективною пам’яттю. Якщо хочете побачити додаткові точки входу у виставку, приєднуйтеся!
⏰
19:00
🟥
Концерт «Громов (знову) грає Сильвестрова і Годзяцького»
Це перший із трьох концертів від агенції Ухо в рамках проєкту «Ти як?», що цілком складаються з написаних після 24 лютого творів. Цього вечора Євген Громов зіграє двох важливих київських композиторів.
Перший — Валентин Сильвестров, який продовжував і продовжує писати у вимушеній евакуації. Частина з цих фортепіанних п’єс, що стали відлунням подій війни, буде виконана прем’єрно. Другий композитор — Віталій Годзяцький, також знаменитий шістдесятник, близький друг Сильвестрова і єдиний із групи «Київський авангард», хто залишається в столиці. У грудні він закінчив Третю фортепіанну сонату, розпочату в 1962-му, — через 60 років ви можете почути її одними з перших.
➡️
Квитки тут: bit.ly/3N225Jo
📂
17.06, СУБОТА
⏰
12:00
⏰
16:00
🟥
Кураторські екскурсії від Олександра Соловйова та Юлії Карпець
📂
18.06, НЕДІЛЯ
⏰
12:00
🟥
Кураторська екскурсія від Юлії Карпець і Галини Глеби
⏰
14:00
🟥
Арт-терапія: майстер-клас із мозаїки від арт-групи «Лісова 3»
Митці та засновники майстерні апсайклінгу в Ірпені Світлана Гриб і Сергій Спіжовий запрошують на арт-терапевтичний мозаїчний майстер-клас! Вони познайомлять з унікальним матеріалом — мозаїчною плиткою, створеною за часів УРСР, що сьогодні цінується як автентичний і неповторний матеріал. Таку плитку подекуди ще можна побачити на мозаїчних муралах і зупинках громадського транспорту, а також на балконах панельних будінків кінця 1960-х. Під час майстер-класу учасники дізнаються про техніки й інструменти обробки плитки та створять спільне мозаїчне панно. Захід розрахований на дорослих і дітей від 10 років.
➡️
Для участі зареєструйтеся: https://forms.gle/b7hpcKV1KoHQE28UA
⏰
15:00
🟥
Перформанс Елізи Мамардашвілі «Покрівець»
Чи можна побачити справжню суть речей, приховуючи їх? Мисткиня Еліза Мамардашвілі міркує про свою художню практику та водночас натякає на те, що відбуватиметься на перформансі: «Предмети, що оточують нас у цей час болю, набувають зовнішніх змін. Іхні деталі стають невидимими, а силуети — аморфними. Як людина без шкіри, вони тепер вкрай чутливі та потребують захисту. Ховаючи під покрівець свої звиклі обриси, вони оголюють їх нетривкий, нестабільний стан. Оголюється їхня крихкість та правдивість, оприявнюється те, чим вони зараз є по-справжньому».
Художниця порівнює цей перформанс з романами В. Г. Зебальда — меланхолійними, в’язкими та текучими. Приходьте, щоб отримати власний досвід.
Подія відбудеться на 5-му поверсі Українського Дому.
⏰
16:00
🟥
Кураторська екскурсія від Ольги Балашової та Анни-Марії Кучеренко
🔴
Також протягом суботи й неділі 17–18 червня відбуватиметься дискусійна програма «Війна та мистецтво». Усі деталі шукайте в події Ти як? Дискусія / «Мистецтво та війна»!
➡️
Вхід — за реєстрацією: https://forms.gle/eiiNdKvwjLHfmfsf7
❗
Вартість заходів:
✔️
перформанс, арттерапія — за квитком на виставку (100 гривень, пільговий — 50 гривень);
✔️
екскурсія — 150 гривень (пільговий — 100 гривень);
✔️
концерт — 250 гривень;
✔️
дискусії — безкоштовно.
Усі реакції:
11Ilya Zabolotnyi, Kateryna Semenyuk та ще 9