Події

18 - 30 грудня. Сучасне Українське Різдво

Архів
Наповнити світлі передсвяткові дні особливим змістом, теплом і любов’ю, створити магічну атмосферу сучасного українського Різдва, оживити народні традиції. Для вас. В Українському Домі.

Запрошуємо Вас долучитись до програми «Сучасне Українське Різдво», що проходитиме з 18 по 30 грудня у самому серці Києва — Національному центрі «Український дім» на Європейській площі.

Українська традиція — багатогранна й самобутня, втілена у мистецтві, фольклорі та побуті. Вона пронизує усі грані нашого життя — проявляється символами та кольорами в логотипах брендів, орнаментами в нових колекціях та фешн трендах, бітами в українській та світовій музиці. Вона жива, здатна адаптуватися, бути чесною, справжньою та сучасною. Вона нагадує про важливе в глобальному світі — хто ми, та запалює в серцях вогонь, за яким завжди можна впізнати рідних за духом.

Ми вирішили створити для вас магічну атмосферу сучасного українського Різдва, оживити народні традиції, наповнити світлі передсвяткові дні особливим змістом, теплом і любов’ю.

У програмі:
Сучасний музично-театральний перформанс «Вертеп. Необарокова містерія»
Виставковий проєкт «ДоДому на Різдво»

Сучасний музично-театральний перформанс «Вертеп. Необарокова містерія» — музично-театральний перформанс створений на основі документів Галаганівського вертепу. Захоплююче дійство занурить вас у чарівну традиційну атмосферу українського вертепу й водночас подарує незабутні враження, які може подарувати лише сучасне мистецтво.
Галаганівський вертеп 18 століття є найдавнішим збереженим українським вертепом. Він збережений комплексно в музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, в експозиції якого можна побачити і вертепну скриню, і автентичних ляльок, і тексти з нотами. Саме ці артефакти стали натхненням для творчої команди перформансу. Театральне дійство, фактично поставлене за сценарієм барокової доби.
🔹 Вистава не є реставрацією Галаганівського вертепу, швидше — це його сучасне прочитання.
🔹 Перформативне дійство покаже дві частини Вертепу: Біблійну історію народження Ісуса та світську картину, зібрану з характерних жанрових сценок.
🔹 Перформери «Вертепу. Необарокової містерії» є професійними музикантами, які працювали із музичним матеріалом 18 століття за принципом історично інформованого виконавства, що дає можливість максимально наблизити сучасне виконання барокової музики до її первинного звучання.
🔹 Перформанс діятиме за законами театрального дійства живого плану, а не театру ляльок, яким був автентичний Галаганівський вертеп.
🔹 Обравши глядацькі місця у «колі», гості будуть інтегровані у перформанс.
Запрошуємо вас зануритись у магічну атмосферу сучасного українського Різдва!

Проєкт реалізується у межах програми Українського Дому «Сучасне Українське Різдво»
Творча команда проєкту:
Режисура: Богдан Поліщук
Сценографія, костюми: Олена Поліщук
Клавесин: Любов Титаренко
Вокал: Руслан Кірш, Олексій Фіщук, Надія Купчинська

Перформанс можна буде відвідати: 18-22, 25-29 грудня (початок о 19:00) в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2).

Вартість квитків «амфітеатр» з вільною розсадкою в секторі — 200 гривень.
Вартість квитків в «колі» з інтеграцією в перформанс з вільною розсадкою в секторі — 400 гривень.
Придбати квитки можна за посиланням: https://bit.ly/3rQKXxo та в касі Українського Дому.
Гості програми до початку перформансу зможуть відвідати виставковий проєкт «ДоДому на Різдво»

Виставковий проєкт «ДоДому на Різдво» — затишний гостинний простір у самому серці Києва, який об’єднає традиції та сучасність у творах кераміки, малярства, дерев’яній скульптурі та іграшці, різдвяній зірці, ткацьких виробах. В межах виставки буде представлена творчість Івана Приходька, Володимира Шагали, Неллі Ісупової, Василя Омеляненка, Івана Бобкова, Олександри Прокопенко та інших.
Кураторки проєкту — Аліса Гришанова, Марина Сенчило

Виставка працюватиме: з 18-30 грудня, з понеділка по неділю, 11:00-19:00 в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2).

Вхідний квиток — 50 грн.
Придбати квитки можна за посиланням: https://bit.ly/3oGSltb та в касі Українського Дому.

(На Виставковий проєкт «ДоДому на Різдво» вхід вільний для пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM — за наявності дійсних посвідчень.)