Події

📢 Український Дім запускає Діалогову платформу «У ПРОЦЕСІ. Present continuous»

Архів

Українське суспільство від 24 лютого переживає радикальну зміну умов свого життя, випробування, травму, потужну фрустрацію і величезні виклики. Воно проходить дуже швидку і масштабну трансформацію. І хоча ми сьогодні все ще перебуваємо всередині цього процесу, інтелектуалам й митцям уже час осмислювати його і досліджувати, – що із нами відбувається, щоб ми мали можливість оцінити цей процес і вплинути на нього.


Під час війни та вимушеного переміщення мільйонів людей ми втратили звичні соціальні зв’язки – родину, друзів, роботу, середовище, – ми втратили саму можливість спілкування (через фізичні і психологічні чинники). Водночас ми набуваємо різнопланового нового досвіду та маємо величезну кількість нових контактів.


В умовах воєнного стану ЗМІ працюють в особливому режимі і не здатні забезпечити справді глибокої роботи із сенсами, дискусії, плюралізму, а часом навіть аналізу. Вони беруть на себе тільки частину суспільної комунікації. Водночас не відбувається більшості публічних заходів – культурних й наукових, які могли б стати частиною суспільної дискусії.


Тому Український Дім бачить своїм завданням створити платформу для осмислення цих суспільних трансформацій.

Учасниками розмов на новій платформі стануть сучасні мислителі – науковці, філософи й митці.


Куратор платформи – Олексій Ананов.


Тема першої зустрічі: якими будуть наслідки переміщення величезної кількості людей через війну – демографічні, соціальні, культурні?


Учасники:

Елла Лібанова – директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України

Євген Глібовицький – експерт із довготермінових стратегій

Тетяна Гавриш – адвокат, координаторка Харківської експертної групи із підтримки медичної реформи.


Дата: середа, 22 червня, 13.00.

Місце: Український Дім. Пряма трансляція.

У співпраці із

Український кризовий медіа-центр


Реєстрація:

https://forms.gle/b8S972Br1vrxDTuBA