Події

25 лютого. Трансляція наживо: Re:post-опера «LE»

Архів
Re:post-опера «LE» – це дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки.

Цього разу формація Nova Opera огортає поезію відомої авторки сучасною академічною музикою в естетиці мінімалізму, доєднуючи live-електроніку та архівні записи голосу Лесі Українки.

Опера поділена на мікро-сцени, що символізують різні стани видатної поетки та письменниці: від ліричного до бунтарського.

«Для мене бунтарство – це загострене відчуття сучасності. Леся Українка і люди, які її оточували: Франко, Лисенко, Драгоманов, Старицький, Пчілка, – створили відчуття державності, розуміння, що таке Україна. Вони плекали мрію про майбутню державу. Це і було певною мірою бунтарство. Коли з одного боку Росія, з іншого – Австро-Угорщина, це було утопією, що реалізувалася в Україну, яку ми маємо сьогодні. І це дивовижно», – зазначає режисер Влад Троїцький.

Прем’єра опери відбудеться у центральному атріумі Українського дому. Дійство буде доповнене світловим шоу та відеопроєкцією, що розгортатиметься на 360 градусів на всіх рівнях атріуму.

Режисер: Влад Троїцький
Музика: Сергій Вілка, Андрій Мерхель, Яна Шлябанська
Виконавці: Мар’яна Головко (сопрано), Анна Кірш (сопрано), Андрій Кошман (баритон), Руслан Кірш (баритон), Жанна Марчинська (віолончель), Андрій Надольський (перкусія), Олексій Кабанов (кобза, ситар, колісна ліра), Сергій Вілка (синтезатор, флейта), Яна Шлябанська (live-електроніка)

У виставі звучать українська, англійська та німецька мови.

Партнер трансляції — UA: Суспільне

Тривалість вистави: 3 години

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/439431614153069

Трансляція на сторінці Українського Дому: https://www.facebook.com/ukrdim/posts/3689026547811449