Події

7-8 березня. Blindman. Інклюзивний проєкт

Архів
7-8 березня запрошуємо на інклюзивний проєкт Blindman в Арт-галереї Українського Дому. Захід відбудеться в межах Весняний Kyivness вікенд.

У 2018 році графік Володимир Гавриш і сценарист Андрій Беницький створили короткий комікс Blindman про незрячу людину, яка торкається стіни й відчуває коливання звукових хвиль, що йдуть зсередини, розходячись поверхнею. За сюжетом, через тактильний контакт герой сприймає спочатку гармонійні звуки, потім дисгармонійні (коли сусіди пересувають меблі у помешканні по той бік) й у підсумку доходить до переживання складного звукового простору, де знаходиться місце різним типам звуку. Вперше комікс з’явився як конкурсний проєкт для міжнародного фестивалю коміксів Fumetto 2018 (Люцерн, Швейцарія) з темою року Enough (англ. — Достатньо). На фестивалі робота Гавриша і Беницького потрапила в шорт-лист із десяти проєктів фіналістів учасників виставки.

У книжковій версії об’ємне зображення, виконане тисненням на папері, супроводжується поетичними рядками, надрукованими шрифтом Брайля. У виставковій — комікс втілений у чотирьох гіпсових рельєфах і вишивці на довгому шматку тканини, що імітує тонкий шар звукових коливань на стіні. Автори передають сюжет розповіді через матеріал: в просторі експозиції глядач не гортає книгу, а намацує записи на гіпсовій поверхні власною рукою. Гавриш і Беницький виводять на перший план незрячу людину, від початку створюючи умови для легких і проникливих доторків, майже недоступних людині, яка звикла сприймати світ через зримі зображення і тексти.

Митці: Володимир Гавриш, Андрій Беницький
Куратор проєкту: Борис Філоненко
Організатор проєкту: Національний центр «Український дім», Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».
Проєкт реалізовано за підтримки Український культурний фонд.

Час роботи: 7 та 8 березня з 11:00 до 20:00

Вхід за квитками на Kyivness. Квитки можна придбати на вході:
Weekend pass (2 дні, відвідування з 11:00) — 200 грн
Preview ticket (1 день, відвідування з 11:00) — 150 грн
General admission (1 день, відвідування з 13:00) — 100 грн