Події

7-31 липня. Діалог проєктів: «Ким я є?» та «Стереотип»

Архів
Український Дім представляє діалог двох мистецьких проєктів «Ким я є?» та «Стереотип».

Стереотипи — це те, що у загальних уявленнях об’єднує за найвиразнішою або найціннішою для людини характеристикою його особистості: громадянство, гендер, професія чи колір волосся — і все те, що стає показником нашої відмінності від інших. Це те, що формує нашу ідентичність, дозволяє порозумітися з півслова, і те, що стає вогнем факелів при полюванні на відьом. Це й стало головною темою дослідницьких проєктів команди ГО «Місто-сад» та молодих кураторок, учасниць програми «Дитяча Демократія» та «Мистецтво змін: молодь та демократія».

Стереотипне мислення — не негативне чи позитивне явище, це лише механізм обробки інформації, який властивий кожному з нас. Ще у 1950-х Карл Юнґ акцентував виключну роль індивідуума у боротьбі з загрозливою тенденцією міжнародного масового мислення, тож формування власних моделей взаємодії зі стереотипними твердженнями є профілактичною мірою у часи інформаційних війн.

Куратори та художники-учасники проєктів вже провели кілька компаній із виявлення популярних стереотипів та ставлення до них серед українців. У межах експозиції будуть представлені відео з експедиції команди «Місто-сад» з історіями мешканців Заходу та Сходу про найрозповсюдженіші стереотипи про них.

У діалозі проєктів будуть представлені роботи видатних українських художників:
• учасники виставки «Ким я є?»: Алевтина Кахідзе, Альона Науменко, Оксана Левченя, Оксана Чепелик, Марго Дідіченко, Леся Хоменко, Богдан Мороз, Євгенія Чайковська, Павло Борщенко, Єлена Орап, Дарина Подольцева, Михайло Алексеєнко, Валерія Тарасенко, Роман Михайлов, Марина Талютто / Женя Кулеба, СЕРІЯ___, Учасники резиденції Межа
• учасники виставки «Стереотип»: Антон Логов, Альбіна Ялоза, Андрій Дудченко, Ростислав Котерлін, Влада Ралко, Володимир Будніков, Дмитро Красний, Ольга Кукуш, Олег Парфьонов, Сергій Кондратюк, Анна Іваненко, Андрій Кальков, Денис Метелін
Кураторка проєкту: Анастасія Перевертень

Програма подій протягом діалогу виставкових проєктів:

🔹 7 липня, 18:00 — Відкриття діалогу виставкових проєктів з кураторськими екскурсіями експозиціями

🔹 9-11 липня, з 17:00 до 19:00 — Інсайд від Донбасс SOS: спробуй себе в ролі експерта на Гарячій лінії

🔹 10 липня, 12:00 — Кураторські екскурсії виставковими проєктами

🔹 12 липня, 19:00 — «Мистецтво в місті». Зустріч з Євгенією Кулебою і Алевтиною Кахідзе

🔹 16 липня, 18:00 — «Місто в мистецтві». Зустріч з художниками СЕРІЇ______ Єленою Орап та Дариною Подольцевою

🔹 17 липня, 13:00 — Кураторські екскурсії виставковими проєктами

🔹 17 липня, 15:00 — Дискусія про стереотипізацію від молодіжної програми Українського Дому Мистецтво змін

🔹 17 липня, 18:00 — «Так (не)прийнято». Дискусія й живий запис подкасту «11-А»Виставка «Ким я є?» створена у межах проєкту «Розрізняй PRO: руйнування стереотипів», який реалізує ГО «Місто-сад» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Виставка «Стереотип. Проєкт» була вперше експонована у травні 2019 року в артцентрі Павла Гудімова «Я Галерея». Нинішня експозиція є переосмисленою і доповненою творами українських художників та супроводжувальними текстами.

Діалог проєктів реалізується у межах молодіжної програми Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» за підтримки Посольства США в Україні.

🏛 Де: Національний центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2)
📅 Коли: 7-31 липня з 11:00 до 19:00, понеділки — вихідні
🎫 Вартість вхідного квитка 40 грн. У вартість входить відвідування виставкових проєктів, перебування на території open space та відвідування супутніх освітніх та діалогових подій у центральній залі Українського Дому. Квитки можна придбати у касі національного центру.

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1195085784251501