Події

Марія малює. 100 творів Примаченко

Архів
МАРІЯ МАЛЮЄ
100 творів Примаченко
Український Дім презентує унікальний проєкт «Марія малює» – 100 невідомих творів Примаченко. На виставці глядачі вперше побачать сто картин легендарної художниці, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися.

Сьогодні ми гостро відчуваємо, що і сама Марія Примаченко, її стійкість перед лицем випробувань долі, а тепер і її картини стали символом української незламності. Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає. Після трагедій війни Марія майже на 10 років полишила малювання, але повернулася, бо творчість була її способом існування.

Рік тому в Українському Домі відбулася виставка «Врятоване». Тоді Український Дім представив 14 картин Марії Примаченко, які дивом вціліли після російського ракетного обстрілу Іванківського історико-краєзнавчого музею. Люди стояли в довжелезних чергах, щоб побачити знамениті твори, в буквальному сенсі відвойовані у вогню. Виставка мала великий успіх та показала, наскільки нам потрібне світло, натхнення і сили, наскільки важливо мати зв'язок зі своїм культурним кодом саме зараз.

Назва проєкту «Марія Малює» відсилає нас до альтруїстичного світогляду художниці, до її стійкості та відданості своєму всесвіту. Саме тому слоганом виставки став вислів самої художниці – “Щоб люди жили, як квіти цвіли”.

Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.

Куратори: Едуард Димшиц, Тетяна Волошина

Український Дім
вул. Хрещатик, 2
📍
20 липня
19:00 — концерт “До Марії” у виконанні етногурту «Вільце»
📍
22 липня
11:30 — екскурсія від Наталії Пирогової
16:00 — лекція “Наївні: інші художники України” від Олександра Ляпіна, художника, дослідник наїву та фотографії
📍
23 липня
12:00 — майстер-клас "Квіти України" із декорування екосумки у техніці вибійки від Олесі Білоус, художниці-монументалістки, дизайнерки етноодягу, ілюстраторки
15:00 — спецекскурсія "Два дні з Марією Примаченко" від Ганни Владимирської, мистецтвознавиці та письменниці
За попередньою реєстрацією: https://forms.gle/ziZm6BGyYtBzCuGm7
🎫
Екскурсійний квиток:
повний – 150 грн,
пільговий – 100 грн (для школярів та студентів).
🎫
Екскурсійний квиток:
повний – 150 грн,
пільговий – 100 грн (для школярів та студентів).
7 липня — 27 серпня 2023 року

Організатор: Національний центр “Український Дім”
Партнери проєкту: АТ “Ощадбанк”, Visa
У співпраці з Фондом родини Марії Примаченко

Графік роботи:
Вт-Нд, 11:00-19:00,
Понеділок – вихідний.

Вартість квитків:
повний – 100 грн,
пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).

Екскурсійний квиток (*у складі групи за розкладом):
повний – 150 грн,
пільговий – 100 грн (для школярів та студентів).
*Слідкуйте за графіком екскурсій на сторінках Українського Дому у соціальних мережах

КУПУЙТЕ КВИТКИ ONLINE
Вхід вільний для:
пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень).