Події

2 листопада. Прем'єра документального перформансу «Крим, 5-та ранку»

Архів
2 листопада, у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, в Українському Домі відбудеться прем'єра документального перформансу "Крим, 5-та ранку" театральної компанії Dollmen за п’єсою Наталії Ворожбит та Анастасії Косодій. Перформанс-документ був створений на основі інтерв’ю з 11 ув’язненими громадянськими журналістами та їхніми родинами. Режисер перформансу — Дмитро Костюминський.

А всі перехожі з Європейської площі можуть побачити мистецьку частину проєкту, інсталяцію Вальдемарта Клюзка із сигнальних стрічок червоно-білого кольору, яку розміщено на панорамних вікнах Українського Дому. Червоно-біла стрічка використовується для попередження людей про небезпеку чи надзвичайну ситуацію. Мета інсталяції — привернення уваги українського і світового суспільства до порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові, переслідувань з політичних чи релігійних причин, звинувачень громадянських журналістів у терористичній чи диверсійній діяльності.

Організатори проєкту: Український інститут, Міністерство закордонних справ України, театральна група Dollmen за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу та USAID в Україні