top of page

Книжковий фестиваль «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ» в Українському Домі

Вартість квитків: повний — 100 грн, пільговий — 50 грн. Абонемент — 200 грн.

Книжковий фестиваль «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ» в Українському Домі
Книжковий фестиваль «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ» в Українському Домі

14 лист. 2024 р., 17:00 – 17 лист. 2024 р., 19:00

Український Дім, вулиця Хрещатик, 2, Київ, Україна, 01001

Режим роботи Виставки-продажу:


14 листопада 2024 року: 17:00–21:00

15–16 листопада 2024 року: 11:00–20:00

17 листопада 2024 року: 11:00–19:00


Національний центр «Український дім» представляє новий книжковий фестиваль «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ», який презентує розмаїття українських видань про культуру й запросить широке коло відвідувачів до діалогу з культурою через книжки.


Настав час читати глибше — час для критичного аналізу, вдумливих розмов і нішевих фестивалів. І це не пропозиція для вузької аудиторії, а запрошення для всіх охочих краще розібратися у питаннях нашої історії та культури, які сьогодні хвилюють кожного. Нині ми точно знаємо, що саме вони складають справжній фундамент розвитку суспільства.


Фокусна тема фестивалю — модернізація як процес оновлення культури й суспільства, з акцентом на епоху модернізму. Це — один з ключів до розуміння сучасної української ідентичності, стиль та епоха, які запропонували нові ідеї й естетики. На вибір теми кураторок надихнуло перевидання класичної праці літературознавиці Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі». 


Захід матиме чотири складові: тематичні виставки, курована книжкова виставка-продаж, публічні події та новаторські спецпроєкти.


Тема фестивалю буде репрезентована у виставках, одна з яких присвячена «Універсальному журналу», що видавався у Харкові у 1928-29 роках, а інша — постаті Соломії Павличко. Фестивальні публічні події будуть сфокусовані на знакових книжках про культуру, розкриють тенденції у різних сферах культури й мистецтва, обʼєднають митців, видавців, інтелектуалів у розмові довкола книжок.


Курована виставка-продаж представить відібрані експертами видання українських видавництв та культурних інституцій за останні 2,5 роки. Фестиваль прагне надати якнайповніший зріз культурного нонфікшну і максимально наблизити ці книги до читача: розташовані у спільному просторі книжкові стелажі, спроєктовані художницею Катею Лібкінд, перетворюють атріум Українського Дому на атмосферну бібліотеку.

 

У блоці спецпроєктів будуть презентовані колекція букіністики й добірка мистецького самвидаву від кураторів книгарні «Фундамент». Авторські артбуки й зіни стали новою мистецькою модою в Україні. Видані в одиничному екземплярі, унікальні історії-сповіді звичайних людей та графічні витвори відомих художників репрезентують зріз суспільної думки, який для великих видавництв залишається в тіні. 


У просторі фестивалю працюватиме й дитяча секція із презентаціями, обговореннями, читаннями, захопливими майстер-класами від «БараБуки». 


Подія-відкриття фестивалю — публічна розмова про суспільний запит на знання про культуру. У назву цієї дискусії покладено слова Соломії Павличко: «Культуру не можна переписати, але можна перечитати». Чому українці прагнуть більше читати, поміркують директорка Українського Дому Ольга Вієру, кураторки фестивалю Анастасія Євдокимова й Богдана Неборак, голова УКФ Наталя Кривда, директор Українського Інституту Володимир Шейко, співзасновник книгарні «Фундамент» в Українському Домі Андрій Онищенко та модератор обговорення Олексій Ананов.


РОЗКЛАД ПОДІЙ


Престур: 14 листопада о 17:00


Відкриття фестивалю: 14 листопада о 18:00


Кураторки фестивалю: Анастасія Євдокимова, Богдана Неборак


Організатор: Національний центр «Український Дім»


Партнер фестивалю: Книгарня «Фундамент»


Проєкт здійснено за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. 


Колекції: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національний художній музей України, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, видавництво «Основи», Сімейна колекція Артура Уманського, Grynyov Art Collection, Stedley Art Foundation, Едуард Димшиц, Ніна Саєнко, Михайло Кулівник


Партнер публічної програми: kmbs


Партнери освітньої програми: школа MRIYDIY, лабораторія дитячого читання «БараБука» НЦ «МАНУ» 


Інформаційні партнери: Harper’s Bazaar, Village, Радіо Культура та Суспільне Культура


Технічний партнер: ERGO


ПОЛОЖЕННЯ ПРО УМОВИ І ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ «ФУНДАМЕНТ: ІСТОРІЇ ПРО КУЛЬТУРУ»

Поділитися

Наразі заходів немає
bottom of page