В межах кампанії «Чисто: інформаційна протидія COVID-19» українські митці, дизайнери та ілюстратори об'єдналися, щоб мовою мистецтва говорити про виклики пандемії та правила безпеки на карантині. У Галереї ділимося їхніми роботами та думками.

Каріна Софіт

«На період карантину я виїхала за місто, тоді мені здавалась ця ситуація цікавою пригодою. Карантинна історія почала затягуватись, і тепер в Києві я буваю тільки у справах, до того ж модель спілкування та комунікації так швидко адаптувалась, що більшість питань можна і досі вирішити онлайн. Поле мого контактування змінилося, з більшістю своїх друзів я спілкуюся у соцмережах та фейстаймі. Ми не гуляємо виставками, парками та не тусуємось в музеях, не скетчимо разом вулицями міста. Сумна пригода, що вперше за 10 років цьогоріч ми не зустрілися з друзями у Львові на джазовому фестивалі. Ці класні звички та традиції — заряд емоцій та натхнення на холодний період року.
Якщо брати з ситуації позитивну сторону, то пригадується мем з Інтернету «поки училище на карантині — навчаюсь у Гарварді», і в якомусь сенсі це дійсно так. Це найефективніший період «бездіяльності», де можна вступати в колаборації та співпрацю на проєктах та резиденціях з іншими митцями.

Майже на всіх ілюстраціях мої друзі. Це безвідмовний ресурс референсів. Був один епізод напруження, коли я фотографувала та скетчила зупинку біля кінотеатру «Жовтень» на Подолі, я стояла навпроти, через дорогу, і відчувалася ніяковість «моделей». Але кожного разу, коли міський транспорт забирав нову партію пасажирів, ситуація складалась просто ідеально, весь народ утримував дистанцію тому ця робота, такий собі, ілюстрований цейтрафер. Для мене процес реалізації проєкту став теплою реалізацією ідей. Я стала малюючим карантинним спостерігачем діяльності та бездіяльності оточення та отримала від того неймовірний кайф»