В межах кампанії «Чисто: інформаційна протидія COVID-19» українські митці, дизайнери та ілюстратори об'єдналися, щоб мовою мистецтва говорити про виклики пандемії та правила безпеки на карантині. У Галереї ділимося їхніми роботами та думками.

Хроніки карантину. Комікс

Художниця Ксенія Гнилицька у коміксі «Хроніки карантину» розповідає про правила карантинного життя очима єдинорога-мандрівника Карпа.
Ксеніє, на карантині ви почали робити комікси — графічні історії. Чим привабила, зацікавила вас ця форма, яка народжується у тісному зв'язку візуальної та текстової частин?
Поєднання картинки та тексту має доповнювати один одного, адже саме по собі зображення може нести різні трактування. У сучасному концептуальному світі смислове наповнення має багато значення, як на мене.
Чому вирішили робити «Хроніки карантину», чим зрезонував цей проект? І що хотіли донести цією історією?
У, скажімо так, буремні часи карантину, це тривале випробування для нас всіх, навіть у побутових звичках. Тих, хто звик «ходити» на роботу, це може трохи видозмінило, та не у великій мірі, таких як — фрілансери та митці, що мають гнучкий робочий графік. Треба звикати до нової форми репрезентації. Цікаво те, що більше беру участь у цифрових та VR проєктах.
Як шукали візуальну мову, щоб передати атмосферу цих поки не дуже зрозумілих часів? Наприклад, у вашому коміксі навколишній світ чорно-білий і лише головний герой кольоровий, чому так?
Він особливий, як і кожен, хто читатиме нашу інформаційну брошуру. Жартую :)
Головний герой коміксу — єдиноріг, на ім'я Карпо. Як спало на думку так його назвати?
Це древнє ім'я — одного з 70 апостолів Петра звали Карпом (слово з давньогрецької перекладається як «плід»). Ім'я має в українській історії й старосвітський присмак — були в Україні козаки та діячі культури з іменем Карпо.
Які ви знайшли «острівки» розради для себе в час, коли змішалися гучні заклики, хвилювання, фейки з приводу COVID-19?
Дотримуюся рекомендованих правил гігієни. У час, коли раніше ходила на відкриття, шию на швейній машинці захисні маски для друзів, слухаю цікаві лекції та подкасти під час роботи.
Авторка ілюстрацій: Ксенія Гнилицька
Дизайн та верстка: Антон Смірнов

Комікс створено у межах кампанії «Чисто: інформаційна протидія COVID-19», що реалізує Український Дім у співпраці з художниками, дизайнерами та ілюстраторами за підтримки Посольства США в Україні та у співпраці з ГО «Цех експериментальної культури». Кампанія мовою мистецтва розповідає про безпеку та адаптацію до життя в умовах пандемії.