
Виставкова програма Українського Дому передбачає підтримку кураторських досліджень, стимулює міждисциплінарну співпрацю та спрямована на презентацію виставкових проєктів, а також реалізацію супутньої освітньої програми.
Виставкова програма складається за принципом збалансованого представлення сучасного українського мистецтва та спадщини і занурення глядача у їх контексти з метою зміцнення культурного фундаменту, глибшого й об’ємнішого розуміння історичного спадку та сьогодення, осмислення майбутнього.
Виставкові проєкти Українського Дому є відкритим майданчиком для суспільного діалогу та рефлексії, простором реалізації творчих ідей, обміну досвідом, дослідженнями, думками для фахівців культурного сектору та залучених експертів інших галузей.
Перевага і виклик Національного центру — багатошарове архітектурне планування виставкових просторів, об'єднаних атріумом, яке дозволяє створювати масштабні та унікальні культурні проєкти, реалізовувати складні технічні та мультимедійні рішення, а також представляти паралельно декілька виставкових проєктів на різних поверхах Українського Дому.
Події
Програма Українського Дому 2025
Гривня. Більше ніж гроші
27 березня — 11 травня
Виставка «Гривня. Більше ніж гроші» розповість про історичну, мистецьку та символічну складові гривні. Проєкт дасть можливість простежити еволюцію валюти в Україні: від її зародження у Давній Русі до перших банкнот Української Народної Республіки, через утиски до відродження гривні в часи незалежності


ПроЗорі
Травень — червень
Проєкт присвячено плеяді київських художників 1960–1980-х років, чия творчість визначила інтелектуальний та мистецький ландшафт епохи. Кожен із цих художників пережив власний інсайт, що призвів до ґрунтовної особистісної та мистецької трансформації. Художники виходять за межі суто мистецького дискурсу й створюють власні філософські концепції, поєднуючи творчість з теоретичними викладами. Ці системи не схожі одна на одну, проте вони базуються на принципах універсальності та цілісності.
Новий лексикон. Мистецтво України у ХХІ столітті
Липень — серпень
Виставка «Новий лексикон. Мистецтво України у ХХІ столітті» досліджує, як змінювалася художня мова в контексті суспільних трансформацій останніх десятиліть. Вона запрошує подивитися на самих себе та нашу спільну історію крізь твори митців, чий творчий шлях розпочався, сформувався і триває у 2000–2025 роках. Це не спроба створити вичерпну репрезентацію мистецтва нового тисячоліття чи зафіксувати, як воно документує або відгукується на політичні події. Художники тут постають не лише як спостерігачі, а й як ті, хто інтуїтивно вловлює суспільні зрушення ще до їхнього очевидного прояву, формуючи новий погляд на себе та світ.


Олександр Глядєлов. Фотографія
Вересень — жовтень
До першої великої ретроспективи Олександра Глядєлова увійдуть фотографії, зроблені в Україні з 1989 по 2025 роки. Проєкт умовно поділяється на кілька частин, які проводять глядача по кожному іст оричному етапі. Кожен з розділів виставки слугує документальним свідченням безперервної боротьби українців проти постійних імперських зазіхань з боку Росії. Окрім цих тем, також будуть представлені найбільш відомі серії автора – “ВІЛ/СНІД” та “Діти вулиць”.
Книжковий фестиваль «ФУНДАМЕНТ. Історії про культуру»
23 — 26 жовтня
Фестиваль «ФУНДАМЕНТ» вже вдруге презентуватиме розмаїття українських видань про культуру й запросить широке коло відвідувачів до діалогу з культурою через книжки. Захід матиме чотири складові: тематичні виставки, курована книжкова виставка-продаж, публічні події та спецпроєкти.


Євген Лисик
Євген Лисик — художник-сценограф, чия творчість заклала підвалини новаторської школи сценографії. Лисик здобув свободу на сцені театру, тут його задуми виросли до масштабів епічних просторових декорацій.
Виставковий проєкт покликаний розкрити багатогранність таланту Євгена Лисика, простежити еволюцію його художнього бачення та показати два виміри його творчості: те, що він створював на сцені — грандіозні сценографії для Львівського оперного театру, і те, що залишалося за кулісами — його станкові твори.
Від землі та вогню
Цей виставковий проєкт продовжить знайомити глядача з найдавнішими художніми практиками людства. Українська кераміка – це більше, ніж ремесло. Це пластична мова, якою говорить з нами історія, закарбовуючи у формах і візерунках пам’ять поколінь. Від гончарних традицій трипільської культури до мистецьких експериментів сучасних майстрів – цей шлях охоплює тисячоліття, зберігаючи живий зв’язок між минулим і сучасністю. Виставка також охопить регіональні особливостях керамічного мистецтва та творчість окремих митців.
