Вона почалася з важливої не лише для Наталії, а й для всієї України загалом події — Міжнародного кінофестивалю в Локарно (Швейцарія), відкриття якого відбулось її короткометражкою "Are you okay?".
У цій стрічці режисерка поділилась своїм досвідом біженки та переживанням війни. Цікавим є те, що саме європейська кіноіндустрія і театр дуже активно допомагали українцям, які мали полишити свої домівки: влаштовували на роботу, кооперувались для створення нових робіт, надавали майданчики для реалізації проєктів, які розповідали європейцям правду про війну в Україні.
Наталія зазначила, що створення в Україні фільмів про війну на Донбасі до 24-го лютого сприймалось як щось невчасне й часто критикувалось, зокрема її робота "Погані дороги". Але сміливість українських режисерів, які почали розвиток цієї теми до повномасштабного вторгнення, дала українцям з інших регіонів та іноземній аудиторії краще розуміння цих подій, які вже багато хто встиг пережити протягом останніх місяців.
Не обійшли під час розмови і тему мови. Її Наталія Ворожбит дуже влучно проілюструвала серіалом "Спіймати Кайдаша", для якого вона писала сценарій. Хоча було немало критики через використання в ньому суржику, багато глядачів позитивно прийняли цей хід, а вихідці з різних регіонів сприймали це як щось "своє". Це вдала ілюстрація того, що мова є живим процесом і не можна обмежувати її певними рамками.
Наприкінці було згадано роботу над фільмом "Демони", зйомки якого були призупинені через війну. Одну з головних ролей у ньому грала Руслана Писанка, яка нещодавно пішла з життя через важку хворобу. Ворожбит згадувала про неї як про важливий символ українського кіно, чий акторський талант лишився недооціненим. "Є люди актори, а є — особистості. Вона була особистістю", - так охарактеризувала режисерка Руслану Писанку, глибину якої вона хоче показати у "Демонах".
Окрім цього було обговорено творчий шлях Ворожбит як сценаристки та режисерки, роботу з акторами та особливості роботи в кіно і театрі.
Не дивлячись на війну, зустріч з пані Наталією відвідало багато прихильників її творчості та кіно загалом, що говорить про запит суспільства на творче життя країни. То ж слідкуйте за анонсами наших щотижневих зустрічей та інших подій у Кінопросторі Українського Дому!!
Модератор розмови: Олексій Ананов.