Організатори проєкту розповіли про місію та програму Кінопростору:
«Вперше від початку і першого шоку війни УД відчиняє свої двері для відвідувачів. Ми повертаємося до культурного життя, робимо спроби повернення до нормального життя, але лише частково, адже війна триває і усе, що ми нині робимо, відбувається усередині та у контексті цієї жорстокої війни та її реалій. Цей трагічний контекст – спільний, він не зупиняє, а, навпаки, примушує кожного з нас діяти, бути активними і максимально корисними для людей, для країни сьогодні», – директорка Українського Дому Ольга Вієру.
«Наш Кінопростір буде локатором – буде всмоктувати життя і згодом виллється в чудові ідеї», – вважає Людмила Горделадзе – кураторка індустрійної програми Кінопростору, кіноменеджерка, кіноекспертка.
Альона Тимошенко — кураторка публічної програми Кінопростору, кінопродюсерка, керівниця Української кіношколи (Ukrainian Film School), запропонувала спільноті ряд освітніх подій, в рамках яких плануються кінопокази, зустрічі з представниками індустрії та навчальні програми. «Ми будемо дивитися кіно, обговорювати кіно та навчатися кіно», — зазначила Альона.
Олексій Ананов, куратор діалогової платформи Кінопростору наголосив, що однією з основних функцій Українського Дому є діалог, відповідно створення платформи для спілкування та зустрічі професіоналів та широких аудиторій є органічним процесом для національного центру.
На першому Meet Up спікери обговорювали тему «Українське кіно у фокусі світу».
Андрій Різоль — кінопродюсер, керівник Асоціації «Дивись українське», ініціатор і співкоординатор Всесвітнього кіномарафону на підтримку України, запропонував створити у межах діалогової платформи регулярну панель за участі діячів культури, які наразі захищають Україну на фронті: «Це війна культур. Тобто одночасно творці й носії культури стали захисниками». Андрій Різоль вважає, що митці та філософи одні з перших, хто в режимі реально часу осмислює цю війну, і фіксування та вивчення їх досвіду є вкрай важливим
Денис Іванов — кінопродюсер, організатор кінофестивалів, кінодистрибутор, співорганізатор руху cancelling Russian culture розповів, як Каннський кінофестиваль, як основний майданчик, став серйозним форпостом для української культури, з відстоювання своїх позицій та закладення майбутніх перспектив для розвитку.
Кінорежисер Дмитро Томашпольський автор фільму «Сторонній», який взяв участь у 40 Міжнародних кінофестивалях, режисер фільму «Простір», прем’єра якого відбулась в Українському Домі, вважає, що новий Кінопростір, відкритий у час війни – «це маленька перемога над хаосом».
Юлія Сінькевич — продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії розповіла про панельну дискусію «Ukrainian cinema: From surviving to thrivingу» на Каннському кінофестивалі, де разом з іншими учасниками спілкувалась про те, як світова кіноспільнота може підтримати українську кіноіндустрію під час війни.
Слідкуйте за анонсами майбутніх подій, запрошуємо та чекаємо кожного, хто цікавиться українським та світовим кіно, таємницями залаштунків, та цілями що ставлять перед собою кінематографісти. Чекаємо на вас у Кінопросторі в Українському Домі!
Наш слоган — «Кіно зі смаком Свободи!» Ми єдині. Ми непереможні!
Організатори проєкту:
Національний центр «Український Дім»
Компанія «Арт-об’єкт»
Українська кіношкола
Кураторка індустрійної програми — Людмила Горделадзе, кіноменеджерка, кіноекспертка;
Кураторка публічної програми — Альона Тимошенко, кінопродюсерка, керівниця Української кіношколи (Ukrainian Film School);
Куратор діалогової платформи — Олексій Ананов, журналіст.
Адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 2 — Український Дім
Придбати квитки на кінопокази: www.ukrdim-cinema.kyiv.ua
Запитання та пропозиції щодо організації роботи кінотеатру:
info@ukrdim-cinema.kyiv.ua
Пропозиції щодо співпраці:
kinoprostir@gmail.com