Журнал УД

«Там війна, а тут мир: як подолати когнітивні розриви?» — дискусія у рамках діалогової платформи «У ПРОЦЕСІ. Present continuous»

Репортаж
31 серпня у стінах Українського Дому відбулася дискусія у рамках діалогової платформи «У ПРОЦЕСІ. Present continuous» на тему:

Там війна, а тут мир: як подолати когнітивні розриви?
Разом ми обговорювали питання, яке торкнулося кожного з нас. 
Тому, що кожен зокрема і суспільство вцілому переживає одномоментно дуже різні досвіди: ми розриваємося між трагедією щоденних обстрілів, необхідністю виживання тут і зараз, раничною мобілізованістю і розслабленим ритмом літнього життя мегаполісу, де шумлять літні тераси кавʼярень. Ми не можемо бути впевнені у завтрашньому дні, проте змушені планувати посівну наступного року і відбудову на ціле десятиліття… Чи можливо заповнити ці розриви реальності?

Долучитися до діалогу ми запросили:
  • Володимира Єрмоленка —  філософа, перекладача, викладача Національного університету Києво-Могилянська Академія.
  • Аллу Петренко-Лисак — соціолога, соціального антрополога, викладачку Національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Іванну Скибу-Якубову —  засновницю і керуючу партнерку PR-агенції «Bagels & Letters», волонтерку благодійного фонду «Харків з тобою».
Партнером прямої трансляції виступив Український кризовий медіа-центр.

Декілька думок, які ми зафіксували з цієї розмови:
  • «Ми усі боремося за свій щоденний ритуал, відстоювання своїх звичок і просторів, які допомагають нам не зійти з розуму.»
  • «Проблемою є те, що ми вважаємо проблемою»
  • ««Ми» і «вони» — це категорії вічного. Якщо «вони» — це ворог, якого треба побороти, ми можемо відокремити його від себе. Але якщо «вони» — це інші «ми», що в силу обставин переживають інший досвід, то постає питання діалогу, розуміння та співжиття.»
  • Те, що багато з нас не відчували такої повноцінності життя, як у ці 6 місяців.
  • Що цей непростий період — це час і можливість відкрити Україну для себе.
  • У людини є шалена здатність до трансформації та гнучкості.
  • Ми ніколи не були такі щасливі прокидатися від звуків сміттєвоза, газонокосарки, роботи двірника.
  • Фіналізували важливим: «Нам потрібна не лінійка страждань, а барометр захоплення». 

Як саме вийти з цієї складної ситуації — дивіться у відео. 

ЩО ТАКЕ ДІАЛОГОВА ПЛАТФОРМА?

Діалогова платформа «У ПРОЦЕСІ. Present continuous» Українського Дому — це  майданчик для осмислення суспільних трансформацій, які зараз переживає українське суспільство.
Прагнучи до глибинного аналізу та конструктивних дискусій, в червні  цього року «Український Дім» створив діалогову платформу для осмислення суспільних трансформацій, які зараз переживає українське суспільство.
Наразі всі ми зіштовхнулися з радикальними змінами у своєму житті, відчули на собі випробування, пережили травми, фрустрацію та величезні виклики. І, хоча сьогодні ми ще перебуваємо всередині цього процесу, але вже маємо можливість оцінити його та впливати. В цьому нам допомагають інтелектуали й митці, що осмислюють та  досліджують процес разом із нами. Тому свою діалогову платформу ми назвали «У ПРОЦЕСІ. Present continuous».

Куратор та модератор діалогової платформи — Олексій Ананов.