Журнал УД

Contact Line. Лабіринт — метафора війни

Репортаж
Жовтень в Українському Домі розпочався з показу інтерактивної мультимедійної вистави «Contact Line» режисерки Ольги Данилюк. Розповідаємо про проєкт та ділимося звітом про те, як проходили покази.

Креативна команда проєкту:
Актори — 10 молодих людей, які понад шість років живуть в умовах війни: Андрій Ковальчук, Есміра Гасанова, Кирил Дем’янов, Людмила Редька, Микита Талаш, Каріна Варфоломієва, Денис Нижинковський, Анастасія Орлова, Ангеліна Голікова, Оксана Котлярова.
Режисерка: Ольга Данилюк, британська та українська режисерка, засновниця та директорка ГО «Я-ДіЮ».
Драматурги: Діма Левицький, Ольга Данилюк
Сценограф: Федір Александрович
Проєкт реалізується в співпраці з Національним центром «Український дім».

У постановці «Contact Line» методами сучасної драматургії поєдналися документалістика, театр та інтерактив. У виставі взяли участь 10 молодих акторів, які знаходилися по різні боки лінії розмежування під час бойових дій. Вони поділилися своїм досвідом та особистим відчуттям війни по різні сторони фронту. 


— Ми раді, що Український Дім стає простором, який за допомогою культурницьких заходів об’єднує Україну, говорить на важливі для нашої держави теми мовою мистецтва, — зазначила директорка національного центру Ольга Вієру. 

Основою спектаклю стала концепція лабіринту, з якого учасники намагаються вибратися за допомогою глядачів. Лабіринт — це метафора війни. Разом зі своєю аудиторією, креативна команда спробувала знайти вихід з паралельної реальності, в якій опинились герої вистави.
За словами режисерки Ольги Данилюк, ця постановка стала спробою надати голос тій верстві населення, яка не репрезентована в культурному і політичному житті. «Дорослі залишили дітям говорити правду, бо самі остерігаються її сказати. У цих молодих людей є сміливість сказати те, що йде всупереч з основним наративом», — пояснила режисерка. 

Репортаж про виставу «Contact Line» на телеканалі ДОМ: