Журнал УД

Роль інтелектуальної еліти у час війни

Репортаж
28 вересня у межах Діалогової платформи Українського Дому «У ПРОЦЕСІ. Present continuous» відбулася розмова про роль інтелектуальної еліти у час війни.

Говорили про:

  • Яка роль інтелектуальної еліти у час війни?
  • Що робили українські інтелектуали у поворотні моменти нашої історії?
  • Що нині ми хочемо і можемо намріяти, намислити та натворити для української перемоги? 

Учасниками розмови стали:
Ірина Чужинова — театрознавиця, критикиня, кураторка театральних проєктів, очільниця директорату культури і мистецтв Міністерства культури та інформаційної політики.

Тарас Лютий  — доктор філософських наук, професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, старший науковий співробітник відділу філософської антропології Інституту філософії імені Г. Сковороди


Деякі тези, які зафіксували:

☑️  Сьогодні суспільству потрібні швидкі однозначні відповіді. А інтелектуал швидше формулює запитання і описує проблему. 
☑️  Інтелектуал це не пророк і не піфія. 
☑️  Завданням інтелектуала не є перетворюватися на політика і лідера.
☑️  Феофана Прокоповича можна розглядати як малоруського Маккіавеллі, який перебрався до Московії, бо не побачив можливості реалізації імперського сценарію і своїх політичних амбіцій на наших теренах.

Повну версію розмови можна почути та побачити тут:

ЩО ТАКЕ ДІАЛОГОВА ПЛАТФОРМА?

Діалогова платформа «У ПРОЦЕСІ. Present continuous» Українського Дому — це  майданчик для осмислення суспільних трансформацій, які зараз переживає українське суспільство.
Прагнучи до глибинного аналізу та конструктивних дискусій, в червні  цього року «Український Дім» створив діалогову платформу для осмислення суспільних трансформацій, які зараз переживає українське суспільство.
Наразі всі ми зіштовхнулися з радикальними змінами у своєму житті, відчули на собі випробування, пережили травми, фрустрацію та величезні виклики. І, хоча сьогодні ми ще перебуваємо всередині цього процесу, але вже маємо можливість оцінити його та впливати. В цьому нам допомагають інтелектуали й митці, що осмислюють та  досліджують процес разом із нами. Тому свою діалогову платформу ми назвали «У ПРОЦЕСІ. Present continuous».

Куратор та модератор діалогової платформи  — Олексій Ананов.