Журнал УД

Фінал ЕкоТехно Україна 2020 в Українському Домі

Репортаж
7 лютого в Українському Домі пройшов фінальний етап та урочиста церемонія нагородження учасників ЕкоТехно Україна 2020. Ця знакова подія об’єднала під одним дахом юних науковців та дослідників, які представили свої інноваційні проєкти.

 

Про конкурс

ЕкоТехно Україна — це національний етап ISEF (International Science & Engineering Fair), найбільшого у світі конкурсу науково-технічної творчості школярів. Конкурс був заснований у 1950 році у США, однак вже давно переріс із формату локального ярмарку до масштабного міжнародного заходу, що збирає близько 1800 учасників з майже 80 країн світу. Молоді вчені представляють наукові розробки у 17 категоріях знань. Переможців визначають журі, до складу якого входять Нобелівські лауреати та вчені зі світовим ім’ям.
 
В Україні національний етап ISEF проводиться з 2005 року. Протягом 15 років головним спонсором виступала корпорація Intel, однак з 2020 року корпорацію змінить компанія Regeneron. Конкурс ISEF в Україні має широку аудиторію, залучуючи бізнес, громадські організації, наукові товариства, фонди, університети.
 

image
 — Мета всього ISEF і ЕкоТехно України зокрема — інтеграція в молодих українських вчених у міжнародний освітній простір і демонстрація їхніх найсучасніших наукових проєктів, — розповідають організатори національного етапу. — Ми виконуємо важливе завдання: виявляємо та підтримуємо обдарованих у різноманітних сферах науки й техніки, сприяємо розвитку інженерної думки серед молоді та популяризуємо академічні дослідження молодих вчених й науку як професію.

 

Результати ЕкоТехно Україна 2020

7 лютого Український Дім перетворився на епіцентр технологій та інновацій, адже весь простір центральної зали зайняли учасники національного етапу конкурсу зі своїми проєктами. Загалом до фінального етапу відбору пройшли 230 робіт, з яких відібрали 4 — і саме ці четверо молодих науковців будуть представляти Україну на ISEF у США вже у травні.
 
Конкурс пропонує великий вибір категорій для дослідження. Так, перше і друге місце посіли проєкти у категорії «Науки про людину». Учениця 11 класу Єва Малярчук представила проєкт на тему «Попередження конфліктів в учнівському колективі середнього та старшого шкільного віку як інструмент превенції булінгу» — проєкт актуальний, навіть злободенний, адже боротьба із булінгом у різних його проявах сьогодні як ніколи активна. А 10-класниця Анастасія Кислова обрала тему «Вирішення проблеми надлишкової ваги людства шляхом вибору посуду для подачі їжі», показавши нетривіальний підхід до розв’язання досить глобальної проблеми. Третьою фіналісткою стала учениця 9 класу Юлія Віктосенко із проєктом у категорії «Хімічна інженерія» на тему «Отримання каротиноїдів через утворення композиту Zn-Al подвійно-шаровий гідроксид – каротиноїд» IN VITRO в середовищі фрешів овочів та фруктів». Четвертий проєкт представив 11-класник Руслан Неруш. Він обрав категорію «Екологічна інженерія» і тему «Нова методика оцінки процесу дигресії екосистем».
 
image
 — Ми раді можливості підтримати такий важливий проєкт, як ЕкоТехно Україна 2020, — зазначила директорка Українського Дому Ольга Вієру. — Це престижна та представницька подія для всієї країни. Надбання молодих українських учених будуть презентовані всьому світу, а Україна знову заявить про себе, як про інноваційну державу з прогресивною, активною молоддю. І хто знає, може саме один з проєктів українських фіналістів у майбутньому змінить світ.
 
Команда Українського Дому щиро вітає переможців, бажає їм успіхів на конкурсі в США та сподівається, що проведення урочистого фіналу ЕкоТехно Україна у національному центрі стане гарною традицією.