7 лютого в Українському Домі пройшов фінальний етап та урочиста церемонія нагородження учасників ЕкоТехно Україна 2020. Ця знакова подія об’єднала під одним дахом юних науковців та дослідників, які представили свої інноваційні проєкти.
Про конкурс
ЕкоТехно Україна — це національний етап ISEF (International Science & Engineering Fair), найбільшого у світі конкурсу науково-технічної творчості школярів. Конкурс був заснований у 1950 році у США, однак вже давно переріс із формату локального ярмарку до масштабного міжнародного заходу, що збирає близько 1800 учасників з майже 80 країн світу. Молоді вчені представляють наукові розробки у 17 категоріях знань. Переможців визначають журі, до складу якого входять Нобелівські лауреати та вчені зі світовим ім’ям.В Україні національний етап ISEF проводиться з 2005 року. Протягом 15 років головним спонсором виступала корпорація Intel, однак з 2020 року корпорацію змінить компанія Regeneron. Конкурс ISEF в Україні має широку аудиторію, залучуючи бізнес, громадські організації, наукові товариства, фонди, університети.

Результати ЕкоТехно Україна 2020
7 лютого Український Дім перетворився на епіцентр технологій та інновацій, адже весь простір центральної зали зайняли учасники національного етапу конкурсу зі своїми проєктами. Загалом до фінального етапу відбору пройшли 230 робіт, з яких відібрали 4 — і саме ці четверо молодих науковців будуть представляти Україну на ISEF у США вже у травні.Конкурс пропонує великий вибір категорій для дослідження. Так, перше і друге місце посіли проєкти у категорії «Науки про людину». Учениця 11 класу Єва Малярчук представила проєкт на тему «Попередження конфліктів в учнівському колективі середнього та старшого шкільного віку як інструмент превенції булінгу» — проєкт актуальний, навіть злободенний, адже боротьба із булінгом у різних його проявах сьогодні як ніколи активна. А 10-класниця Анастасія Кислова обрала тему «Вирішення проблеми надлишкової ваги людства шляхом вибору посуду для подачі їжі», показавши нетривіальний підхід до розв’язання досить глобальної проблеми. Третьою фіналісткою стала учениця 9 класу Юлія Віктосенко із проєктом у категорії «Хімічна інженерія» на тему «Отримання каротиноїдів через утворення композиту Zn-Al подвійно-шаровий гідроксид – каротиноїд» IN VITRO в середовищі фрешів овочів та фруктів». Четвертий проєкт представив 11-класник Руслан Неруш. Він обрав категорію «Екологічна інженерія» і тему «Нова методика оцінки процесу дигресії екосистем».

Команда Українського Дому щиро вітає переможців, бажає їм успіхів на конкурсі в США та сподівається, що проведення урочистого фіналу ЕкоТехно Україна у національному центрі стане гарною традицією.