Журнал УД

Виставка-документ «Вікна»

Новини

Національний центр «Український Дім» презентує виставку-документ «ВІКНА»


17 листопада Національний центр Український Дім запрошує на презентацію виставки-документа «ВІКНА» та перший діалог у межах програми публічних подій «Чи склити вікна?».  

10 жовтня, день масованого ракетного обстрілу Києва, став днем, коли війна фізично «торкнулася» Українського Дому, залишивши свій відбиток — розбиті вибуховою хвилею вікна. Сліди руйнувань постали в наших очах застиглими у склі абрисами живих фігур — птаха, листка, метелика, янгола. 

Ми фільмували, фотографували, документували ці рани на вікнах купола, відчуваючи дивну суміш емоцій. Біль, подив, збентеження і, чомусь, — захоплення. І це точно не естетизація насильства. Надто багато людей втратили домівки, і картини руйнувань ще довго не будуть викликати у нас нічого, окрім пекучого болю. Тільки у Києві і тільки в один день від ракетного обстрілу постраждали Національний науково-природничий музей, Національний музей мистецтв Богдана і Варвари Ханенків, Київська картинна галерея. Загинули люди. І продовжують гинути — щодня. Культурні об’єкти та інфраструктура нашої країни зазнає пошкоджень і непоправних втрат. За даними, оприлюдненими заступницею міністра культури Катериною Чуєвою, станом на 26 жовтня Міністерство культури та інформаційної політики верифікувало 552 епізоди пошкоджень та руйнувань, з них — 171 пам’ятка, 146 об’єктів цінної історичної забудови, 58 монументів та творів мистецтва, 44 музеї.

Утім, дев’ять місяців війни змінили нас. Ступор давно минув. Ми вчимося жити з війною. Ми не звикаємо — ми приймаємо. І те, що ми бачимо птахів у розтрощених вікнах — доказ того, що ми живі. Ми прагнемо бачити красу. Це наш ресурс для активних дій. Тому «Вікна» — це наш маніфест.

Ми засклимо наші вікна. Ми відбудуємо країну. Ми виживемо, переможемо і будемо щасливі. Ми — разом.

Автор ідеї та керівник проєкту — Ольга Вієру, директорка Українського Дому. 

На виставці будуть представлені фотографії та відео, зроблені відеографкою Галиною Ключковською, графічні роботи художника Олексія Золотарьова, які є мистецькою реакцією автора на побачені фотографії розбитих вікон Українського Дому, артефакти руйнувань.

Виставка стане відкритим майданчиком для широкого діалогу. У межах публічної програми «Чи склити вікна?», що присвячена «гену виживання» нашої культури та нашого суспільства, відбудеться цикл подій. 

ПРОГРАМА ПУБЛІЧНИХ ПОДІЙ ПРОЄКТУ «ВІКНА»:

17.11 о 17:00 — презентація публічної програми та перший діалог на тему «Чи склити вікна?».
Учасники: Ольга Вієру, директорка Українського Дому; Денис Іванов, кінодистриб'ютор та засновник кінокомпанії «Артхаус Трафік»; Ірина Данилевська, засновниця Ukrainian Fashion Week; Олена Живкова, заступник директора з наукової роботи Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

20.11 о 14:00 — лекція-зустріч про життєздатність і стійкість Києва перед викликами і катастрофами різних століть від керівника Культурно-мистецького центру НаУКМА, екскурсовода Владислави Осьмак.

22.10 о 18:00 —  віртуальна екскурсія Маріуполем «Місто, яке ми повернемо до життя». Зустріч з Андрієм Марусовим, журналістом, істориком, соціологом, громадським активістом, керівником ГО «Архі-Місто». 

27.11 о 14:00 — лекція-зустріч про мотив перемоги світла над темрявою в українській міфології та у фольклорі від докторки філологічних наук, завідувачки кафедри фольклористики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олесі Наумовської.

Графік роботи: 17.11–27.11, 11:00–19:00, понеділок — вихідний.

Адреса: Український Дім, вул. Хрещатик, 2.

Український Дім у воєнний період встановлює спеціальні ціни на квитки з метою надати можливість якомога більшій кількості людей відвідати мистецькі проєкти.

Вартість квитка: 50 грн.

Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до 7 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM — за наявності дійсних посвідчень. 

Увага! Український Дім дбає про безпеку відвідувачів. У разі оголошення повітряної тривоги відвідувачі можуть скористатися укриттям, що знаходиться у підвальному приміщенні Українського Дому.

Проєкт реалізовано Національним центром «Український Дім» у співпраці з ГО  «Платформа культурних ініціатив».

Здійснено у межах проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.