Журнал УД

Що робив Український Дім протягом 2021 року?

Новини

2021 рік був плідним роком для Українського Дому, і попри обмеження на проведення масових заходів у зв’язку з пандемією, ми разом із партнерами знаходили можливість безпечно реалізовувати наші ідеї та продовжували працювати над перезавантаженням національного центру.


Український Дім протягом 2021 року зробив:

🔹 Виставкові проєкти, які дали змогу представити різні кураторські практики та творчість українських митців різних поколінь.

🔹 Мультимедійні вистави, які представляли українські культурні коди та розкривали унікальні можливості простору Українського Дому.

🔹 Освітні події, які залучали експертів різних сфер та зробили їхні знання доступними до ознайомлення для широкої аудиторії.

🔹 Молодіжну програму, яка об’єднала ініціативних студентів та школярів у проєктах Українського Дому та діяльності молодіжної редакції.

🔹 Цикл фільмів «Зберігачі пам’яті. Поза часом», в якому задокументовано досвід та пам’ять видатних українців.


Детальніше про проєкти: 


9 виставкових проєктів: Леся Українка. 150 імен, Сучасна архаїка, Онлайн проєкт «Втрачений рай» з нагоди 30 роковин Чорнобильської катастрофи, Діалог проєктів «Стереотип» та «Ким я є?», 30х30. Сучасне українське мистецтво, ECHO – випускна виставка #КАМА15, Виставка плакатів Action! та молодіжних ініціатив Change!, Виставка «Звуки Міста»: Побач, почуй та відчуй Україну!, Виставковий проєкт «ДоДому на Різдво».


4 мультимедійні вистави: Re:post-опера «LE», Тотальна відеоінсталяція «Україна з неба», Мультимедійна site-specific вистава «Шлях до…», Музично-театральний перформанс «Вертеп. Необарокова містерія».


7 фільмів циклу «Зберігачі пам'яті» про: Неллі Ісупову, Івана Приходька, Віру Баринову-Кулебу, Миколу Жулинського, Романа Балаяна, Олександра Дубовика та Лесю Дичко.


Молодіжна програма: Форум молодіжних ініціатив Action!Forum 6 медіавипусків молодіжної редакції, 1 друкований супервипуск «Мистецтво змін», 4 випуски подкасту «без образ».


19 освітніх подій: Лекції, презентації книг, майстер-класи, воркшопи, artist talk.


Організаційний супровід: 8 культурних проєктів, 13 проєктів креативних індустрій,13 конференцій, 4 проєктів в громадському секторі.


Початок роботи над проєктом реставрації Українського Дому: провели експертні сесії та воркшопи.Ми вдячні новим та постійним партнерам Українського Дому за співпрацю та підтримку, небайдужість та розуміння вагомості культури в формуванні суспільно важливих візій для України та її громадян, серед яких:

U.S. Embassy Kyiv Ukraine, Український інститут національної пам'яті, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Visa, Ощадбанк, Мала академія наук України, Фонд Родини Богдана Гаврилишина, Свідомі, Ukrainer, Національний музей народної архітектури та побуту України, Ya Gallery, Kyiv Academy of Media Arts, FILM.UA Group, Kolorit Ukraine, Poparada, Пластикс-Украина, VODA UA.


Команда Українського Дому активно комунікує з фахівцями різних сфер задля залучення до співпраці, створення спільних програм та представлення кращих проєктів культурних й креативних індустрій в національному центрі.


Ми відкриті до співпраці й нових звершень і у 2022 році!