Журнал УД

Український модернізм у музичних кліпах: київська архітектура надихає

Блог
На останньому тижні лютого український хітмейкер MONATIK випустив проникливе відео на пісню «Сильно», знятий в Українському Домі. За сюжетом кліпу, модель Анна Шуть ніби занурюється у магічний сон, пролітаючи поверхами національного центру. Архітектурний дизайн центрального атріуму ідеально доповнив чуттєву та мінімалістичну атмосферу.


Український модернізм однозначно надихає українських та іноземних режисерів та виконавців. Аскетичність та простота форм і ліній, монументальна краса мармуру та граніту — це цікаве тло для розвитку абсолютно різних сюжетів. У таких інтер’єрах однаково органічно будуть виглядати і fashion-зйомки, і кінематографічні історії.
Тож ми вирішили зробити невелику добірку кліпів, у кадрі яких опинилися будівлі в стилі модернізму.

Не MONATIK єдиним!

Національний центр не вперше стає «героєм» музичних відео. Режисерів вабить масштабний простір та універсальність локації. Однією з найяскравіших робіт, знятих в Українському Домі, стало відео на пісню Nobody Speak у виконанні DJ Shadow feat. Run The Jewels. У кліпі зображується круглий стіл — типовий захід для стін Українського Дому, але цього разу щось явно йде не за стандартним сценарієм.


До речі, виконавча продюсерка Radioaktive Film Катерина Галицька в інтерв’ю виданню Хмарочос розповіла, що команда хотіла знімати саме в Українському Домі й ніде більше. Вийшло сатирично, динамічно та захопливо.

Щіпка Халлю по-українськи

У музичному відео корейського гурту NCT U на пісню BOSS з’явилося одразу кілька модерних будівель. І — так, — Український Дім знову у переліку. Правда, цього разу за локацію обрали не п’ятий поверх або центральний атріум, а сходи з панорамними вікнами. Є у цьому щось фешн і щось футуристичне.


Крім Українського Дому в кліпі корейців «засвітилися» автопарк №7 та Національна бібліотека імені В. І. Вернадського. Остання, до речі, теж досить популярна локація у кліпмейкерів.

Більше вогню

Саме у бібліотеці Вернадського розгортаються події у кліпі на пісню Flames від R3HAB & ZAYN & Jungleboi. І тут вже наче кіно дивишся, при чому з очевидним присмаком чогось постапокаліптичного. Звичайно, у пісні, що називається «полум’я» не могли обійтися без вогню — виглядає досить захопливо.


Альтернатива

Американський гурт Twenty One Pilots виявився більш оригінальним і зняв кліп на пісню Nico And The Niners у будівлі факультету кібернетики університету ім. Тараса Шевченка (і це ще до того, як корпуси КНУ засвітилися у серіалі «Чорнобиль» від HBO!). Сюжет кліпу продовжує історію, розпочату кліпом Jumpsuit. У відео зображається таємна спільнота невідомого футуристичного міста, яка проводить якийсь ритуал. Враховуючи біблійні посилання у ліриці, рівень містичності просто зашкалює.


Судячи з того, наскільки різноформатною вийшла добірка, можна впевнено стверджувати: київські локації можна розкривати й розкривати ще дуже довго. Сподіваємося, що цікавість українських та іноземних режисерів до українського модернізму триватиме ще довго. Бо кожна така будівля, мов чисте полотно, створене для того, аби творити відеошедеври.