Журнал УД

Український Дім підтримує соціальні ініціативи

Новини
28-го липня відбувся захід для вимушених переселенців з м. Маріуполя — збір рекордної фігури герба Маріуполя з «Лего», який було зафіксовано в «Книзі рекордів України».
Мета заходу — об’єднання України через Маріуполь, залучення уваги Європейської громадськості до трагедії м. Маріуполя та всієї України, а також емоційна підтримка переселенців із м. Маріуполя, які випробували на собі весь жах російської агресії та були вимушені покинути свої домівки.
Організаторами виступили Маріупольська міська рада та Центр «Я – Маріуполь», за підтримки Київської Міської Державної Адміністрації спільно з корпорацією «Лего». Фігура складається  з  114700 деталей. Збір конструкції відбувся силами дітей-маріупольців, адміністрації міста Києва та волонтерами.  

З 3-го по 4-е вересня в Українському Домі міжнародний арт-проєкт «Save Ukr(AI)ne» представив унікальну виставку картин про диво порятунку дітей від російсько-української війни, які було згенеровано нейромережею.
«Save Ukr(AI)ne» — міжнародний арт-проєкт української благодійної організації «Спасемо Україну» за підтримки стартапу ZibraAI, де представлено десять унікальних картин про диво порятунку дітей від війни, згенерованих штучним інтелектом. 
«Спасемо Україну» — одна з найбільших в Україні благодійних організацій, яка з перших днів війни рятує дітей та сім’ї із зон бойових дій. 
Всі картини було згенеровано українським стартапом ZibraAI технологічної компанії Roosh. Це унікальна розробка українських спеціалістів у сфері штучного інтелекту та машинного навчання.
 
Також 3-го та 4-го вересня у стінах Українського Дому пройшла благодійна фотовиставка «Сталеві воїни та їх сталевий тил». Її було присвячено захисникам Азовсталі, які самовіддано боролися за Україну і зараз знаходяться у ворожому полоні, а також їх родинам, які щодня борються за повернення своїх рідних додому.
В рамках заходу відбулася презентація благодійної виставки дитячих малюнків Mriyu, в якому діти військових та переселенців малювали свої заповітні мрії заради миру, єдності, екології та безпеки mriyu.org. 
Ініціатор та керівник заходу Наталя Яросвєт — сестра захисника Азовсталі, який перебуває в полоні рф, за підтримки родин військових Азовсталі, ГО «Еко Дженерейшн» eco-gen.org.ua, дитячої студії ARTKIDS_studio та Culture and Diplomacy of the Countries of the World, а також за підтримки Благодійного товариства.