Журнал УД

Презентація виставки «Звуки Міста»: Побач, почуй та відчуй Україну!

Український Дім вчора презентував Виставка «Звуки Міста»: Побач, почуй та відчуй Україну! — заклик до аудіовізуальної подорожі рідними містами Батьківщини.


«Ця виставка представляє синтез мистецтва і технологій, експеримент і цікаву історію — від зародження ідеї, пошуку до її яскравого втілення у вишукану й красиву форму», — поділилась враженнями директорка Українського Дому Ольга Вієру.


Команда провела 210 хвилин за прослуховуванням та аналізом 2475 записаних звуків, переглянула 280 форм трансформованих звуків, використала 52 години віртуальної реальності та 5 тонн металу для втілення артоб’єктів.


«Ми об’єднали 117 неймовірних людей різних професій та створили зовсім нову форму, яка є відображенням спогадів українців та автентичних звуків України»,— зазначає ініціаторка проєкту та продюсерка GOODMEDIA Альона Тимошенко.


В межах мультидисциплінарного проєкту звуки 7 міст України були записані та трансформовані в 7 скульптур за допомогою спеціальних програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. Протягом року скульптури з'являлися у визначних місцях Одеси, Дніпра, Львова, Маріуполя, Харкова та Криму (офіс Кримської Платформи), а Київ став заключним містом синтезу мистецтва та технологій, що об'єднав звучання регіонів України.


«Авторами нової мистецької форми стали самі містяни, а скульптури одночасно є елементом міського ландшафту та частиною життя містян», — акцентує ініціаторка проєкту та засновниця Spilne Art Наталя Ткаченко.


Привітати команду «Звуки Міста» з офіційним відкриттям прийшли відомі кияни, які брали участь у створенні київського артоб'єкта: дизайнерка Лілія Літковська, народний артист України та композитор Павло Зібров, а також перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, заступник Міністра культури та інформаційної політики України Лариса Петасюк, перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба, Єлизавета Юрушева, Катерина Кухар, Олександр Стоянов, Сергій Перман, Ірина Данилевська та інші.


Організатори:

GOODMEDIA

Spilne Art

Національний центр «Український дім»