Програма Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» — можливість для школярів та студентів на практиці дослідити те, як творяться зміни у сучасному світі. Освітня програма для тих, хто хоче зрозуміти: як бути активним членом локальної громади, просувати суспільні ініціативи, як і навіщо впроваджувати нововведення у справно працюючий бізнес, які механізми мають бути залучені для здійснення змін на державному рівні, як творити інновації та чому позитивні перетворення не завжди сприймаються як такі.
Молодіжна редакція
У випусках медіапроєкту команда молодіжної редакції буде ділитися своїм баченням процесу змінотворення. Розповідаючи про механізми перетворень у текстах, подкастах та інших форматах, команда редакції буде поширювати знання на велику аудиторію та сприяти тому, щоб зміни розумілися не як неконтрольовані та стихійні явища, а як цілком залежні від дій людини.

Другий сезон
Перший сезон
Інфографіка
Учасники програми діляться цікавими фактами та креативними техніками у сфері змінотворення у форматі інфографіки.

Подкаст «Без образ»

У подкасті «Без образ» молодь та дорослі на рівних говорять про суперечливе: суспільні явища та події, близькі кожному з нас.
Блог
Лекторій для молоді

Анастасія Перевертень
Керівниця програми «Мистецтво змін: молодь та демократія»
Я думаю, що мені як молодій людині пощастило формуватися як особистості у часи, що називають «ерою постійних змін». Окрім очевидної динамічності розвитку, характерними рисами цього часу я б виділила зростаючу вагу голосу однієї людини та все більшу відповідальність кожного за локальні та глобальні процеси. Сьогодні все більше людей, незалежно від їхнього віку, поступово набувають відповідальності не лише за власне життя, але й за стан суспільства, у якому вони живуть. Хоча така залученість є позитивним явищем для розвитку громадянського суспільства та демократичних інститутів, вона являє собою великий виклик, у тому числі для молоді.
Наразі в нашій країні ефективні механізми та інструменти впливу людини на здійснення змін різного рівня знаходяться на етапі утворення. Та вже за 5-10 років наше, нині молоде, покоління матиме на собі повну відповідальність за те, що відбувається навколо. Для мене є хвилюючим розуміння того, що усвідомленість та готовність до такої відповідальності не можуть бути здобуті одномоментно, замість цього вони мають поступово формуватися в нас уже зараз. Для розвитку у собі таких якостей молодій людині точно не вистачить мотиваційних лекцій та надихаючих промов — їй потрібен практичний досвід та ґрунтовні знання про те, як саме вона може втілювати зміну та чинити вплив.
Моє особисте прагнення підготуватися, наскільки це можливо, до майбутньої відповідальності є відповіддю на виклик «ери постійних змін». Власне, вся програма «Мистецтво змін: молодь та демократія» і створена для тих, хто поділяє таке моє поривання.
Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні.