Програма Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» — можливість для школярів та студентів на практиці дослідити те, як творяться зміни у сучасному світі. Освітня програма для тих, хто хоче зрозуміти: як бути активним членом локальної громади, просувати суспільні ініціативи, як і навіщо впроваджувати нововведення у справно працюючий бізнес, які механізми мають бути залучені для здійснення змін на державному рівні, як творити інновації та чому позитивні перетворення не завжди сприймаються як такі.
Третій сезон «Мистецтва Змін» молодіжна редакція присвятила креативній сфері сьогодення: ми будемо розповідати про зміни, які відбулись під час війни у всіх культурних колах, починаючи від соцмереж, українського ютубу та стендапу, закінчуючи соціальними проєктами, медіа, освітніми програмами, виставками, мистецькими ініціативами.

Поговоримо про те, як культурний та креативний сектори призупинили своє існування в кінці лютого 2022, щоб переродитись в м'яку силу з новими цінностями, масштабними ідеями, амбіціями тих, хто продовжував творити, коли було "не на часі".

Відчувати, творити, змінювати.
Мистецтво змін: молодь і демократія | Український Дім
Молодіжна редакція
У випусках медіапроєкту команда молодіжної редакції буде ділитися своїм баченням процесу змінотворення. Розповідаючи про механізми перетворень у текстах, подкастах та інших форматах, команда редакції буде поширювати знання на велику аудиторію та сприяти тому, щоб зміни розумілися не як неконтрольовані та стихійні явища, а як цілком залежні від дій людини.

Третій сезон
  Другий сезон
   Перший сезон
    Кожне життя цінне — кожна історія цінна
    У межах молодіжної програми Українського Дому «Мистецтво Змін» ми починаємо публікувати воєнні історії — есе учасників молодіжної редакції від першого дня війни до сьогодні: емоції, дії, втрати, порушені плани, змушені переїзди — усе, про що готові говорити. Впевнені, що потрібно та важливо фіксувати історії на різних етапах війни, важливо писати, бо текст, крім аналізу — це ще й терапія.

    As part of the youth program of the Ukrainian House of Art of Change, we are starting to publish military stories - essays by members of the youth edition from the first day of the war until today: emotions, actions, losses, broken plans, forced relocations - everything we are ready to talk about. We are convinced that it is necessary and important to record stories at different stages of the war, it is important to write, because the text, in addition to analysis, is also therapy.
     Проєкти
     Ми започатковуємо нову категорію для матеріалів учасників, які стосуються різних сфер життя та діяльності молоді.
      Інфографіка
      Учасники програми діляться цікавими фактами та креативними техніками у сфері змінотворення у форматі інфографіки.

       Подкаст «Без образ»

       У подкасті «Без образ» молодь та дорослі на рівних говорять про суперечливе: суспільні явища та події, близькі кожному з нас.
       Блог
        Лекторій для молоді

         Анастасія Перевертень
         Керівниця програми «Мистецтво змін: молодь та демократія»
         Я думаю, що мені як молодій людині пощастило формуватися як особистості у часи, що називають «ерою постійних змін». Окрім очевидної динамічності розвитку, характерними рисами цього часу я б виділила зростаючу вагу голосу однієї людини та все більшу відповідальність кожного за локальні та глобальні процеси. Сьогодні все більше людей, незалежно від їхнього віку, поступово набувають відповідальності не лише за власне життя, але й за стан суспільства, у якому вони живуть. Хоча така залученість є позитивним явищем для розвитку громадянського суспільства та демократичних інститутів, вона являє собою великий виклик, у тому числі для молоді.
         Наразі в нашій країні ефективні механізми та інструменти впливу людини на здійснення змін різного рівня знаходяться на етапі утворення. Та вже за 5-10 років наше, нині молоде, покоління матиме на собі повну відповідальність за те, що відбувається навколо. Для мене є хвилюючим розуміння того, що усвідомленість та готовність до такої відповідальності не можуть бути здобуті одномоментно, замість цього вони мають поступово формуватися в нас уже зараз. Для розвитку у собі таких якостей молодій людині точно не вистачить мотиваційних лекцій та надихаючих промов — їй потрібен практичний досвід та ґрунтовні знання про те, як саме вона може втілювати зміну та чинити вплив.
         Моє особисте прагнення підготуватися, наскільки це можливо, до майбутньої відповідальності є відповіддю на виклик «ери постійних змін». Власне, вся програма «Мистецтво змін: молодь та демократія» і створена для тих, хто поділяє таке моє поривання.
         Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні.