Максим Михайлик
менеджер з розвитку осередків волонтерського руху БУР
На мою думку — ключовий. Молодь по-різному визначають у різних країнах стосовно вікових рамок. Але всі сходимося на тому, що це період у житті, коли людина реалізується як особистість у психологічному, кар'єрному, соціальному та інших аспектах. Саме у цей час ми вже не обтяжені наглядом дорослих, але ще й не обтяжені великим багажем досвіду. Власне, тому саме молодь схильна до дії, до помилки, до навчання. А зміни так і творяться — шляхом дій, помилок та постійного навчання.
Дмитро Деркач
співзасновник мережі кінотеатрів «Планета Кіно"
Я дуже сильно вірю в потенціал молоді у втіленні змін на всіх рівнях у різних сферах. Я сам почав працювати ще бувши студентом і досить стрімко досяг непоганих результатів. Тому на власному досвіді я переконався, що вік немає значення й бувши абсолютно молодим можна досягати значних результатів, якщо ставити перед собою таку мету, бути проактивним та рухатися до її досягнення. Зараз я завжди даю можливість розвиватися молодим спеціалістам у «Планеті Кіно». Також я розумію, що у молоді інший, свіжий, новий погляд на бізнес та на світ взагалі. Тому я дуже ціную їх думку і завжди намагаюсь залучати їх до проєктів у компанії. Тому хотілося б, щоб у молоді зараз було більше можливостей проявити себе.
Ольга Вієру
директорка Українського Дому
Мистецтво змін — про можливості впливу молодих людей на життя, що їх оточує.
Юні винахідники, науковці, екологи, музиканти, художники — всі вони несуть нові сенси, ідеї та нову енергію у цей світ, який стрімко змінюється. Молоді талановиті люди у великій мірі є рушіями цих змін, створюючи нову реальність і нове майбутнє.
Для Українського Дому, важливим завданням якого є об'єднання навколо спільних цінностей та створення містка між поколіннями, молодіжна програма є одним з найважливіших фокусних напрямків. Молоді люди сьогодні мають великі можливості: бути більш незалежними від загальноприйнятого, від штампів, стереотипів і ідеологічних нашарувань, бути вільними, щирими та справжніми, мати свою думку і розвивати критичне мислення, ініціювати, пропонувати, досягати цілей і задавати тренди, створювати нове й прогресивне.
Тож ми прагнемо створити в УД простір справжніх можливостей для зацікавленої молоді. Створюючи демократичні умови для співпраці молодих людей з лідерами різних сфер, знаковими особистостями, ми намагатимемося надати молоді можливість відчути цінність і переваги демократії на практиці. Ми будемо раді, якщо молодь братиме активну участь в усіх програмах Українського Дому, доповнюючи їх свіжим сприйняттям та баченням.
Владислав Грезєв
організатор TEDxKyiv, засновник рекрутингової агенції Lobby X
Найбільший і ключовий. Молодь — має перевагу в запасі енергії, незаангажованості, сміливості та кращому розумінні контексту майбутнього. У поєднанні з наслідуванням досвіду старших Змінотворців — це є найкращою комбінацією, аби втілювати найбільш ефективні зміни.
Катя Тейлор
засновниця агенції культурного менеджменту Port.agency
Вічне питання. Я, справді, не знаю, як на нього відповісти, бо мені здається, що відповідь очевидна: молодь завжди була рушієм змін. Революції та інновації — це завжди заслуга нового покоління. Отже, й вплив молоді на зміни радикальний.
Молодь — це потужний змінотворець з особливим привілеєм. Усе нове народжується у процесі навчання та отримання нового досвіду: саме вихід за межі добре знаного й експерименти на раніше невідомій «території» дозволяють бачити можливості для змін. Такий процес здобуття абсолютно нового досвіду є перманентним для молоді. Фактично, молода людина, що формує своє світосприйняття, обирає фах, отримує перший досвід роботи, вперше намагається чинити суттєвий вплив на ситуацію навколо, постійно робить спроби та помилки, намагається проаналізувати та зрозуміти, оцінює вже наявні точки зору та визначається з власними. У такий спосіб, саме молодь стає носієм нових ідей та креативних рішень — і залишається лише знайти платформу для їхнього практичного втілення!
Анастасія Перевертень
Керівниця програми «Мистецтво змін: молодь та демократія»
Випускова редакторка: Анастасія Перевертень
Дизайн та верстка випуску: Марія Богатікова
Дизайн обкладинки: Анна Андрєєва, клуб ілюстраторів Pictoric
Дизайн програми: Даша Подольцева