Розгляньмо приклад однозначного лідера і борця за права людини – Нельсона Манделу. Чоловік довго боровся за незалежність своєї країни й став першим президентом Південно-Африканської республіки у 76 років. На посаді Нельсону вдалося владнати багаторічний конфлікт між чорношкірим та білошкірим населенням і об’єднати їх в один народ. Уявіть як сильно люди поважали свого президента, що забули всі образи й стали сповідувати однакові цінності.
Перша ознака справжнього лідера – авторитет. Без поваги й визнання вам не вдасться досягнути великого успіху. Лідером вас роблять люди, яким ви служите.
Друга риса, яку я виокремила для себе — справедливість. Лідерам необхідно щодня спілкуватися з десятками людей і надзвичайно важливо залишатися справедливим у розв'язанні всіх питань.
Не слід забувати, що лідерство – велика відповідальність. Керівник приймає важливі рішення від яких залежить майбутнє всієї команди. Таким чином лідерів можна назвати справжніми сміливцями. Вони діють всупереч перешкодам і не зупиняються після невдач. Ми всі добре знаємо: «Хто не ризикує – той не п’є шампанське».
Я довго думала як лідерам вдається об’єднувати людей. Одного разу мені пощастило потрапила на чемпіонат з футболу і стати свідком розмови капітана з учасниками. Він давав хлопцям настанови й всіма силами заохочував їх вірити у перемогу. Тоді я зрозуміла, що лідер об’єднує людей своєю ідеєю. Він ділиться думками з іншими й мотивує працювати ще більше.
Для хорошого лідера важливо подавати правильний приклад і знайти індивідуальний підхід до кожного працівника.
Лідер – людина план. Вони дуже організовані люди, які спілкуються на ти з тайм-менеджментом. Лідери цінують свій час і намагаються використовувати його найбільш продуктивно.
Український дисидент Мирослав Маринович говорив: «Звичне розуміння лідерства зараз – хочу бути першим і відповідно стаю першим. Насправді справжнє лідерство полягає в іншому. Мудрими є слова з Євангеліє: «Хочеш бути першим – будь усім слугою». Гідний лідер – це той хто прагне бути першим в служінні людям. В результаті це повертається помноженим визнанням його власної гідності звідусіль».
Я цілком поділяю цю думку. Мета лідерства: мотивувати, направляти, підтримувати й допомагати реалізовувати потенціал кожної людини. Лідери своєрідні благодійники, вони готові ділитися знаннями й досвідом лише щоб побачити розвиток інших. Колишній генеральний директор компанії «General Electric» Джек Велч теж говорив: «Перш ніж стати лідером ви прагнете до власного успіху. Для лідера успіх це спостерігати за зростанням інших».
Анна Рибіцька