Що таке міф і навіщо він потрібен
Міф – це не казка і не вигадана історія з елементами магії. Міф – це реакція певної етнічної групи на світ, сприйняття нею типу взаємодії людини зі світом.
«Ми просто придумували вірші, мелодію до пісень і співали ці пісні. Як ті птахи, які співають не для слави, а для душі, а вийшло – для народу, для людей. І ці пісні стали величезною хвилею національного відродження.» – Назарій Яремчук
Сильні жінки в українській класиці
Ми зараз часто думаємо про людські цінності, свободу, права людини та активно дискутуємо ці теми в публічному просторі. Та чи відстежуємо ми, хто з класиків української літератури заклав фундамент такого "правозахисного" феміністичного руху?
Порівнюючи побут і цінності жителів України минулих століть за допомогою, здавалося б, звичних предметів, можна охопити широкий спектр нашої культури. І разом з тим переконатися, що ми єдина нація.
Ми здобували нашу незалежність задовго до 1991 року. У тих, хто прагнув свободи, вона завжди жила в серці й виливалася світлом у музиці, віршах, мистецтві, кінематографі, літературі. Свідчення тому — історії цих людей, їх позиція і сила.
Період шістдесятництва вважається одним із найбільш творчих і плідних періодів в українській літературі. Письменники влаштовували неформальні літературні вечори, виставки, ставили п'єси та складали петиції на захист української культури.
Український кінематограф пережив важливий етап становлення і перебуває на етапі активного розвитку. До початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну режисери щороку знімали все більше фільмів, які набувають щоразу більшої популярності серед глядачів і мають усе більші касові збори.
Наше кіно про нашу історію