Символізм дизайну проєкту «Про_Українське»
#Про_Шрифти

Ідея візуалізації проєкту «Про_Українське» виникла на основі дослідження українських авторських шрифтів, більшість з яких присвячені окремим містам або ж використані в розробці їхнього фірмового стилю. Наприклад, шрифт Mariupol, дизайнером якого є Андрій Шевченко, або Kharkiv Tone Катерини Дрозд. Фактично кожен такий шрифт, на думку Даші Подольцевої, «апелює до української візуальної спадщини та містить певні смислові посилання на українську ідентичність». 

У процесі відбору шрифтів для проєкту «Про_Українське» дизайнерка поставила питання: «Чи правильно зараз вибирати шрифт, присвячений або натхненний якимось окремим містом, враховуючи ситуацію, коли для нас важливий кожен населений пункт, звільнений ЗСУ?» Зрештою було вирішено, за можливості, сформувати збірний образ, використовуючи всі ці шрифти. У такий спосіб Даша Подольцева змогла об'єднати унікальні історії окремих міст і показати, що Україна є надзвичайно різноманітною, проте єдиною.

Загалом у логотипі проєкту «Про_Українське» використано 7 шрифтів, які розроблені українськими дизайнерами, а саме: 

  • Kyiv Type (Дмитро Растворцев)
  • Kharkiv Tone (Катерина Дрозд)
  • Mariupol (Андрій Шевченко)
  • Misto (Катерина Королевцева / Славутич) 
  • Lutsk (Кирило Ткачов) 
  • Proba Nav (Андрій Константинов у студії Mint Type) 
  • Lugatype (Кирило Ткачов)
Необхідно зазначити, що рівень популярності шрифтів українських дизайнерів активно зростає. Так, наприклад, Дмитро Растворцев, автор шрифту Kyiv Type, назвати конкретні статистичні дані щодо використання свого шрифту не може, однак часто робить репости, коли помічає його у вжитку. 

«Якось чекав на зупинці маршрутку, — зазначає Дмитро Растворцев, — а там магазинчики похватні: квіти, аптека, обмін валют, продукти. Дивлюсь, хлопці клеять оракал на вітрину. Ятка перепрофілювалася згідно з вимогами ринку і тепер там…кав'ярня, розклад якої було набрано Kyiv Type. Приємно».
За суб'єктивною оцінкою Дмитра Растворцева, на сьогодні Kyiv Type — найпопулярніший український шрифт.
Зображення взято з сайту http://yagallery.com/
#Про_Стиль

За основу стилю взято традиційні українські килими різних регіонів, яким притаманна спільна риса — геометричні візерунки та яскравість кольорів. Також Даша Подольцева використала різні графічні елементи, які пов'язані з нашим уявленням про Україну. Трикутники нагадують як гори Карпат, так і терикони Донбасу, мальовані лінії — річки тощо. Окрім цього «традиційність» образності поєднується з елементами робіт із серії «Неофольк» Миколи Маценка й окремими ознаками сучасної української школи ілюстрації, зокрема — округлі фігури, сірий градієнт, яскраві кольори.

Дизайн і його концепт повністю передають суть проєкту «Про_Українське» — висвітлити тяглість нашої культурної традиції, її різноманіття та цінність, а головне — її актуальність та здатність набувати нових форм.

Підписуйтесь на нашу сторінку та очікуйте на нові матеріали, які відкриватимуть для вас українську культуру в усьму її різноманітті!
Підписуйтесь на наші соцмережі!
Ще більше цікавої інформації в постах та сторіс
Здійснено у межах проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США