Strange Time
масштабна міжнародна віртуальна виставка
strangetime.art
Про виставку
Strange Time — перша в Україні масштабна міжнародна онлайн-виставка, створена українським художником Степаном Рябченком в межах творчого об'єднання «Арт Лабораторія» у співпраці з Національним центром «Український Дім». Strange Time — новий формат, новий погляд на актуальні події у світі. Сучасні художники різних поколінь, працюючи у різних жанрах, досліджують дивні часи і пропонують власну оцінку та сприйняття того, що відбувається у світі.
У проєкті Strange Time представлені роботи художників з усього світу — це і поп-сюрреалістичні роботи Кенні Шарфа, американського художника, друга Енді Воргола, Жана-Мішеля Баскія та Кіта Харінга, концептуальна фотографія американського художника Алекса Юдзона та шведського художника Андерса Крісара, воскові постапокаліптичні структури Джина Кігеля та дерев'яні картини радянського нонконформіста Люc'єна Дульфана, іронічні роботи американця Самуеля Яблона та британця Річі Кулве, кінетичні скульптури Ніка Рамажа та просторова деконструкція Фелікса Шрамма, постконцептуальні інсталяції німецької художниці Ханни Халлерманн і французького художника Валентина Абада, абстрактні твори іспанця Гіл'єрмо Мора та інші.
Українське мистецтво представлене як відомими творами, які у контексті проєкту отримують нове звучання, так і зовсім новими роботами, які експонуються вперше: експресивний живопис з елементами комп'ютерної графіки та інсталяція Василя Рябченка, оспівуючий стереотипи постмедійний живопис Олега Тістола, побутова графіка Марини Скугаревої та тривожні роботи Павла Керестея. Також на онлайн-виставці представлені фірмові роботи на килимах Андрія Сагайдаковського, кінематографічний живопис Василя Цаголова, біофутуристичні інсталяції Aljosha, сюрреалістичні колажі Олександра Ройтбурда та україно-датського художника Сергія Святченка, пророцькі картини Віктора Сидоренка та Миколи Маценка, комп'ютерні віруси Степана Рябченка та його нова робота «Мисливець», завдяки якій і народилася ідея створити та «запустити» Strange Time.
«Мета проєкту — показати, на що спрямована сьогодні творча енергія, і як художник бачить та відчуває ці дивні часи. У пору невизначеності саме мистецтво одним з перших знаходить шлях і допомагає відкрити новий світ і нову систему стосунків», — говорить художник і куратор проєкту Степан Рябченко, — «Проєкт створено за принципом живого організму, що постійно розвивається, як, в принципі, і сам вірус. Тільки у нашому випадку живий організм виступає в якості арт-протиотрути».

Онлайн-виставка присвячена глобальним змінам, які перевертають не тільки життя кожного з нас, але й лади та уклади цілих держав. «При цьому пандемія — не стільки причина, скільки каталізатор системних проблем суспільства і поточного світоустрою», — вважає куратор.