Виставковий проєкт «Сучасна архаїка» презентує кураторський погляд на творчість відомого українського митця з Донбасу — Петра Антипа. Це рефлексія над індивідуальною концепцією часопростору та світоглядних позицій майстра, котрі послідовно розкриваються у його творах: від ескізів і рисунків до живопису, скульптури та архітектурних проєктів.
Велика частина доробку народженого на Донеччині митця залишилася на окупованих територіях. Однак представлена в Українському Домі експозиція зібрала величезний обсяг найрізноманітніших робіт майстра: 50 творів монументальної, станкової та малої пластики, 60 живописних картин, близько 300 малюнків та ескізів, а також — реалізовані й зовсім нові архітектурні проєкти.
«Вислів "сучасна архаїка" як поєднання контрастних понять — квінтесенція творчості Петра Антипа. "Архаїка" за визначенням — щось стародавнє, традиційне, точка ретроспекції (минуле), котра органічно співвідноситься у його роботах із точками референції (теперішнє) та антиципації (майбутнє). Ідея циклічного часу з його постійним оновленням є фундаментом постіндустріальної епохи, тому філософсько-мистецьке бачення художника — надактуальне»
Марина Стрельцова, кураторка виставкового проєкту
Продовження степового ландшафту Донецького краю — графічна лінія малюнка, що в живописі формує безмежні горизонти-простори землі й повітря, які одночасно є мікро- та макрокосмосами, між котрими знаходиться людина. Звідси — позачасове та позапросторове прочитання. Усвідомлення людини частиною природи важливе для розуміння поглядів Петра Антипа. І тут з'являється ще один самостійний, самодостатній образ — камінь, котрий у полотнах та скульптурі митця набуває майже сакрального значення. У скульптурі, котра є домінантою простору, вбираючи тисячолітні традиції української пластики, автор творить власне, креативне, сучасне.
«Петро Антип творить власний міфопоетичний образ Українського краю (як емоційно-змістовий, так і пластичний), що є діалогом сучасного та минулого»
Ольга Собкович, кураторка виставкового проєкту
Презентований в Українському Домі проєкт не просто демонструє різні грані творчої особистості Петра Антипа — скульптора, живописця, графіка й архітектора. «Сучасна архаїка» — це насамперед занурення у філософію митця, його розуміння та інтерпретацію історії й сучасності, часу та простору.
Національний центр «Український дім»
7 — 30 травня
Графік роботи: вівторок — неділя, з 11:00 до 19:00
Команда проєкту:
Кураторки
Марина Стрельцова, Ольга Собкович

Дизайн
Дар'я Подольцева, Анастасія Павлюченко, Катерина Свіргуненко

Архітектура

Петро Антип, Владивлав Рожанський

Консультанти

Ольга Вієру, Аліса Гришанова, Марія Богатікова, Ярина Крученюк

Відео
Станіслав Литвинов, Михайло Шелест, Олена Батенко, Аліна Прокопчук
Музика
рок-гурт «Гайдамаки»

Редагування
Мирослава Крат

Переклад
Катерина Зуєва, Ганна Гайдукова

Маркетинг
Констянтин Воробйов

Технічне забезпечення
Микола Бірючинський
Організатори та партнери:
Організатори
Національний центр «Український дім»
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

За сприяння
Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та
Фонду Василя Єрмілова

Генеральний партнер

Санаторний комплекс «Деренівська купіль»
Партнери
Донецька обласна державна адміністрація, Торгово-промислова палата України, Міжнародна асоціація «Донеччина», видавництво «Наш Формат», Zeus Ceramica, Пластікс-Україна, Kolorit

Медіа-партнери
UA: Українське радіо, газета «День», журнал «Український тиждень», журнал «Антиквар»