Символи PT

Аліса Гришанова. Земля

Іноді у своїх міркуваннях про символи та їх значення доводиться пройти шлях від чогось особистого, зрозумілого лише тобі, до глобального, об'єднуючого і тебе, і людей навколо. Саме такими вийшли роздуми менеджерки з розвитку Українського Дому, кураторки програми «Символ» Аліса Гришанова.

«Що є символом України?
Розмірковуючи над цим питанням розумієш силу країни, її різність і здатність вміщувати у себе і щось ультрасучасне, що тільки має пройти випробування часом, щось стале, і таке, що знаходиться на межі забуття та між тим є важливою складовою нашої ідентичності та, здається, от-от і може стати втраченим… Розумієш силу міфів, які вже мають бути розвіяні, вже час прийшов. Силу стереотипів, пропаганди та міграції символів.
Відповідаючи на питання "Що для мене є символом України?", хочеться дозволити собі зануритись у поетичну, ліричну складову цього поняття. У дитинстві це були терикони, це зрозумілий символ для всіх, хто родом з Донеччини, та в нього суто локальний характер. Коли ти дорослішаєш і тебе стає більше, збільшується і кількість відповідей, та сьогодні хочеться сказати — Земля. Думаю, що для українців це один з найвизначніших символів. З неї йде життя — це здатність до трансформацій, щедрої родючості, як би заяложено це не звучало. Це потужний магічний символ, бо земля в собі береже пам’ять — носить усіх наших пращурів.
Земля для мене — про безкрайність і про обрії, про свободу бути частиною усього, лишаючись самим собою.
Символи — капсули національних сенсів і пігулка від безпам'ятства».
Опитування