Символи PT

Богдан Логвиненко: «Ukraїner виник з ідеї комунікувати Україну назовні та досліджувати країну»

Виступ засновника та автора проєкту Ukraїner Богдана Логвиненка на Public Talk «Символи: еволюція українського наративу» в Українському Домі.

Я не можу сказати, що ми вже реалізований кейс, ми — один із кейсів, який розвивається. Ukraїner виник з ідеї комунікувати Україну назовні та досліджувати країну. В нас була схожа з Українським інститутом проблема: на момент, коли ми вже готові були комунікувати Україну назовні, в нас виникло питання — а що ми взагалі знаємо про Україну? І що ми можемо комунікувати? 

Ми є практиками. Ми почали з того, що почали досліджувати з мікроскопічного масштабу — з історій дуже маленьких містечок і сіл, а зараз беремося вже за великі теми і досліджуємо цілі галузі або інституції, беремося за широкі теми, які можуть комунікувати Україну в світі. 

Не можу відповісти на запитання, що є символами України — мені здається, що ми намагаємося сформувати або підсвітити символи, які є на різних рівнях: регіональних, тематичних, на рівнях національних меншин. Це теж є одним із наших фокусів — ми намагаємося показати різноманітність України. Цього року ми завершимо серію документальних історій про 25 національних спільнот, що живуть на території України. І ми також намагаємося дослідити, що є їхніми символами та символами, які об’єднують їх з всім іншим населенням України. 

Тож ми намагаємося створити майданчик, на якому можуть або виникати нові символи, або підсвічуватися ті символи, які вже існують.
Перший діалог