Темний Рай

Ігор Руденя

Ігор Руденя
Художник

В чудовий день осені 1983 року, коли йшов сніг 15 листопада в місті каштанів Києві народився я в сім’ї військовослужбовця. У 1986 році підірвалась ЧАЕС, 1991 — розпався СРСР, пішов до школи, які закінчив зі срібною медаллю, потім навчання та здобуття вищої економічної освіти з відзнакою. Далі — невеликий період роботи з останнім записом у трудовій книжці “держслужбовець”.

Пройшли дві революції 2004 та 2014 років, я спостерігав за занепадом держави, але не втручався в вибір українського народу. Я перестав вірити у розвиток людських відносин, де люди вибирають пітьму та відвертаються від світла.
Чим більше пізнаєш людей, тим далі тягне в ліс — тому я живу відлюдником.

З 2005 року проживаю в Чорнобильській зоні в селі Ладижичі серед боліт в безлюдних місцях дикої природи в повній автономії, де тварини стали мені сусідами та співрозмовниками. Самотність, тиша, безмежна сила та краса чистої природи — це те, що я малюю з 2006 року. На сьогодні мій творчий доробок складається з більш ніж 70 робіт. Але, картини не для краси — вони для пізнання повноти енергії життя та буття, що доповнюються філософськими дописами на звороті роботи, які дають підказку до джерела.
В моїх роботах відсутній людський світ, подекуди трапляються залишки цивілізації, яких поглинає зелений світ та самотність. Світ, де немає ні добра, ні зла, світ, де одна істина і непорушні закони природи та Всесвіту, світ, що прямує до зірок і проносить іскру життя для відродження.
UA