Події
Анонси

7-18 липня. Діалог проєктів: «Ким я є?» та «Стереотип»

Український Дім представляє діалог двох мистецьких проєктів «Ким я є?» та «Стереотип».

Стереотипи — це те, що у загальних уявленнях об’єднує за найвиразнішою або найціннішою для людини характеристикою його особистості: громадянство, гендер, професія чи колір волосся — і все те, що стає показником нашої відмінності від інших. Це те, що формує нашу ідентичність, дозволяє порозумітися з півслова, і те, що стає вогнем факелів при полюванні на відьом. Це й стало головною темою дослідницьких проєктів команди ГО «Місто-сад» та молодих кураторок, учасниць програми «Дитяча Демократія» та «Мистецтво змін: молодь та демократія».

Стереотипне мислення — не негативне чи позитивне явище, це лише механізм обробки інформації, який властивий кожному з нас. Ще у 1950-х Карл Юнґ акцентував виключну роль індивідуума у боротьбі з загрозливою тенденцією міжнародного масового мислення, тож формування власних моделей взаємодії зі стереотипними твердженнями є профілактичною мірою у часи інформаційних війн.

Куратори та художники-учасники проєктів вже провели кілька компаній із виявлення популярних стереотипів та ставлення до них серед українців. У межах експозиції будуть представлені відео з експедиції команди «Місто-сад» з історіями мешканців Заходу та Сходу про найрозповсюдженіші стереотипи про них, а також відеоролик з опитуванням від команди проєкту «Стереотип» про те, як стереотипізація сприймається киянами.

У діалозі проєктів будуть представлені роботи видатних українських художників:
• учасники виставки «Ким я є?»: Алевтина Кахідзе, Альона Науменко, Оксана Левченя, Марго Дідіченко, Євгенія Чайковська, Павло Борщенко, Михайло Алексеєнко, СЕРІЯ___, Єлена Орап, Дар’я Подольцева.
• учасники виставки «Стереотип»: Антон Логов, Альбіна Ялоза, Андрій Дудченко, Ростислав Котерлін, Влада Ралко, Володимир Будніков, Ольга Кукуш, Олег Парфьонов, Сергій Кондратюк.
Кураторка проєкту: Анастасія Перевертень

Виставка «Ким я є?» створена у межах проєкту «Розрізняй PRO: руйнування стереотипів», який реалізує ГО «Місто-сад» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Діалог проєктів реалізується у межах молодіжної програми Українського Дому «Мистецтво змін: молодь та демократія» за підтримки Посольства США в Україні.

🏛 Де: Національний центр «Український дім» (вул. Хрещатик, 2)
📅 Коли: 7-18 липня з 11:00 до 19:00 без вихідних
🎫 Вартість вхідного квитка 40 грн. У вартість входить відвідування виставки та перебування на території open space простору в центральній залі Українського Дому. Квитки можна придбати у касі національного центру.

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/1195085784251501