Чисто

Роман Мінін: «Нічого не замінить справжньої посмішки»

Маски для обличчя стали частиною нашого повсякденного життя не за нашим бажанням. Та сьогодні вони допомагають не лише проявити свою соціальну відповідальність, а й виразити себе. Художник Роман Мінін долучився до кампанії Чисто, поділився своїми роздумами з цього приводу та світлиною в авторській масці:

«Мені завжди подобалися респіратори як частина робочого одягу шахтаря, як невіднятний аксесуар його образу, цей технократичний елемент в одязі, якщо так можна сказати. Але функціонал передбачає певні форми для практичного застосування, і це ускладнює задачу художнику. Сенси прикрашати ці предмети з'явилися лише на хвилі хайпу.

Вперше я зіткнувся з маскою для обличчя як з культурним явищем у Токіо. Там вже давно люди бережуть себе від ризику захворіти та втратити роботу, наприклад. Дорога медицина та страх втрати роботи — ось те, що було написано на обличчях людей, які носили маски. Але прийшов інший час і контекст, у якому на масках і в очах тих, хто їх носить, не обов’язково мають читатися страх та смуток. Тепер в умовах соціальної необхідності палітра емоцій може бути абсолютно різною.

Тут є місце і для прихованої усмішки, і спортивного настрою, і відвертих яскравих сигналів оптимізму всупереч усьому. Маска стала просто частиною одягу, як краватка, яка, у першу чергу, підкреслює соціальну відповідальність і настрій людини, а не рятує її від вірусу. Я б навіть сказав — підкреслює суперечності цього світу. Але є єдиний мінус: нічого не замінить справжньої посмішки, і якою би прикольною маска не була — без неї краще. Ну а якщо вже маска — то прикольна!»

«Чисто: інформаційна протидія COVID-19» — комунікаційна кампанія Національного центру «Український Дім» у співпраці з художниками, дизайнерами та ілюстраторами. Ми протидіємо розповсюдженню вірусу мовою мистецтва та говоримо про безпеку й адаптацію до життя в умовах пандемії.
#ВсеБудеЧисто